Agata Duda zawsze milczała na ten temat. Jej brat ujawnił prawdę

Agata Duda zawsze milczała na ten temat. Jej brat ujawnił prawdę

Agata Duda jest osobą, która raczej stroni od głośnego życia publicznego i udzielania się w mediach. Stawia wyraźną granicę pomiędzy polityką a swoimi obowiązkami, nie zabierając głosu w sprawach publicznych. Jej brat ujawnił szokujące informacje, które mogą znacząco wpłynąć na odbiór jej wizerunku.

W 1995 roku ojciec Agaty Dudy, Julian Kornhauser opublikował książkę "Dom, sen i gry dziecięce. Opowieść Sentymentalna", która jest swego rodzaju opowieścią o najbliższej rodzinie Pierwszej Damy. Poza tego typu informacjami, o najważniejszej kobiecie w Polsce możemy się czegoś dowiedzieć z wypowiedzi członków jej rodziny i nielicznych, których sama udziela. - Gdy byłem mały, obowiązywały w domu dwie narracje – jedna, że rodzina taty jest żydowska, druga, że austriacka. Bawiłem się tymi narracjami i dowolnie wymieniałem. Nazwisko Kornhauser, z końcówką er, jest przecież typowo austriackie. Nigdy nie miałem też problemu z tym że mam żydowskich przodków, przeciwnie, był to dla mnie powód do dumy, szły za tym ciekawe historie, jak się okazało, również literackie – powiedział Jakub Kornhauser dla czasopisma "Viva!", ujawniając tym samym coś, o czym Agata Duda nigdy nie wspomniała. Jej austriacko-żydowskie korzenie były owiane tajemnicą.

Agata Duda i jej pochodzenie

- Dopiero jako dorosły człowiek zrozumiałem, jak bardzo symboliczne znaczenie miało dla niego to pośmiertne rozdzielenie rodziców. To było przecięcie jego tożsamości na pół. Przez lata przerażała mnie ta wizja rozdzielenia grobów. Na cmentarzu babci paliły się znicze, był porządek, trochę radośnie, trochę melancholijnie. A u dziadka cisza i koty. Jakbyśmy na tym samym skrawku przestrzeni pukali do zupełnie innego świata – powiedział Wyborczej brat żony prezydenta. Wychowywanie się w rodzinie będącej na dwóch przeciwnych biegunach kulturowych, na pewno musiało mieć wpływ na rodziców Agaty Dudy. - Rano dziadek, który aktywnie działał w gminie żydowskiej, zabierał tatę do domu modlitwy, wieczorem babcia próbowała nauczyć go pacierza. Jakby przeciągali linę. Mama jest katoliczką, w takim duchu wychowywała Agatę i mnie. Ja już w liceum przestałem wierzyć w tę wspólnotowość, choć podobnie jak tata wierzę w coś nadprzyrodzonego. Nie jestem racjonalistą, racjonalne podejście do rzeczywistości bardzo mnie denerwuje. Może dlatego zajmuję się surrealizmem i magicznymi historiami, a zinstytucjonalizowane, zhierarchizowane religie bardzo mnie odstręczają – powiedział Jakub Kornhauser, opisując przeszłość swojej rodziny. Pierwsza dama na pewno nie jest zadowolona z tego, że Polacy poznali takie intymne szczegóły jej życia.

ZOBACZ TAKŻE:
  1. Agata Duda brutalnie zlinczowana! Tak mocno nie oberwała nigdy
  2. Smutne. Dwa dni po pogrzebie Kory jej mąż pożegnał kolejną bliską osobę
  3. Edyta Górniak pokazała zdjęcie matki po udarze. Fani zmieszali ją z błotem
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News