Agata Duda z racji swojego prestiżu objęła patronatem akcję uświadamiającą w sprawie zawałów serca, którą wraz z Pałacem Prezydenckim organizowało zabrzańskie Śląskie Centrum Chorób Serca. Pierwsza dama wystosowała podczas niego apel do wszystkich Polaków. Pani prezydentowa prosi o rozwagę i błyskawiczne reagowanie.

Agata Duda w ciągu trzech lat prezydentury swojego męża objęła patronatem wiele akcji i inicjatyw, głównie edukacyjnych i skierowanych do młodzieży. Żona Andrzeja Dudy uświetniła swoim słowem i obecnością m.in. „Stop hejtowi w internecie”, „Bezpieczne wakacje z Parą Prezydencką”, czy sadziła drzewa na 100-lecie niepodległości Polski.

Jej motywacją jest nie tylko obowiązek, ale także zamiłowanie do nauczania. Agata Duda jest przecież nauczycielką z wieloletnim stażem, która swoją misję traktuje śmiertelnie poważnie.

– Zawód nauczyciela jest zawodem szczególnym – to jest przede wszystkim powołanie. Myślę, że nauczyciele tutaj obecni, moje koleżanki i moi koledzy potwierdzą, że praca z dziećmi i młodzieżą to jest coś naprawdę wyjątkowego. Kiedy możemy pomagać uczniom w kształtowaniu ich charakterów, w rozwijaniu ich zdolności, kiedy towarzyszymy im w procesie dojrzewania, wreszcie kiedy możemy pomagać w ich trudnościach i cieszyć się ich sukcesami – to jest naprawdę największa satysfakcja i wielka radość – mówiła podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 w Wilkowyi.

Agata Duda wzywa Polaków do czujności i szybkiego reagowania

W środę w Pałacu Prezydenckim odbyła się debata dotycząca zdrowia najważniejszego mięśnia w ludzkim ciele – serca. Współorganizowane przez Śląskie Centrum Chorób Serca spotkanie miało za zadanie zwrócenie uwagi na ryzyko zawałów i uświadomienie Polakom, że w ich przypadku nie wolno zwlekać ani sekundy. Szczególny apel do obywateli wystosowała Agata Duda.

– Chciałabym zachęcić, a przede wszystkim zaapelować do wszystkich starszych i młodszych, abyśmy nie zwlekali z wzywaniem pomocy. Dzwońmy na numer 112 bądź 999 i natychmiast wzywajmy pogotowie; Bądźmy bardziej świadomi. Nie bójmy się podejmować natychmiastowych decyzji. Wzywajmy pomoc na czas, bez zbędnej zwłoki; Chodzi o uświadomienie społeczeństwu, że im szybciej wezwiemy pomoc, tym lepiej. Skrócenie reakcji jest bowiem przede wszystkim czynnikiem, który uratuje nam życie, ale też tym czynnikiem, który zwiększy skuteczność późniejszego leczenia, a także znacznie polepszy rokowania w przyszłości – powiedziała Pierwsza Dama.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Małgorzata Wassermann pokazała swoją prawdziwą twarz! Takiej jej nie znaliśmy

Rocznie z powodu zawału umierają dziesiątki tysięcy osób

Co roku w naszym kraju na zawał serca umiera 90 tys. osób. Szansa na jego wystąpienie przed 45. rokiem życia wynosi aż 10 procent. Później, lecz jeszcze przed 55. rokiem życia, szansa wzrasta do 20 proc. Z roku na rok zawał atakuje osoby coraz młodsze.

– Jeśli wyobrazimy sobie 27-latka (ale i 27-latkę), który pali 40 papierosów dziennie, pozbawiony jest jakiegokolwiek ruchu, prowadzi siedzący tryb życia i ma miażdżycę, to nie należy się dziwić, że zawały serca dotyczą coraz młodszych – apeluje prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz, kierownik III Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii WL WUM.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Duda ogłasza nowy program rozdawniczy! Wielkie pieniądze dla mnóstwa Polaków
  2. Patryk Jaki przerywa milczenie! Przewiduje zamieszki w Polsce
  3. Potężny skandal wokół „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Decyzja Polsatu ws. finału szokuje
  4. NIESAMOWITE! PSIAK ADOPTOWAŁ WYJĄTKOWE I NIETYPOWE ZWIERZĄTKO
  5. Znaki zodiaku, które są największymi kłamczuchami. Cała prawda

Czy Agata Duda wywiązuje się ze swoich obowiązków?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Polacy podzieleni jedną drobną zmianą. Nic już nie będzie takie samo

źródło: rynekzdrowia.pl/prezydent.pl