Zapadła decyzja ws. Agaty Dudy. Jest nieodwracalna

Zapadła decyzja ws. Agaty Dudy. Jest nieodwracalna Źródło: YouTube Prezydent.pl

Agata Duda stała się kilka miesięcy temu bohaterką internetowego skandalu. Polacy zarzucali pierwszej damie, że jej nieodpowiedzialne zachowanie mogło doprowadzić do prawdziwej tragedii. O tym, co zrobiła, zostały powiadomione organy ścigania. Po trzech miesiącach od złożenia zawiadomienia znana jest już nieodwracalna decyzja prokuratury.

W kwietniu Agata Duda brała udział w spotkaniu z młodzieżą, która spędzała czas kwarantanny i internacie Niepublicznego Kolegium św. Stanisława Kostki w Warszawie. Rozmowa odbyła się w trybie online. Gdy zdjęcia z tego wydarzenia pojawiły się w mediach, wielu Polaków poczuło się zbulwersowanych. Powodem ich niepokoju był fakt, że żona Andrzeja Duda przebywała wówczas w odosobnionym gabinecie, a dzieci siedziały stłoczone w jednej sali. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zdecydował, że powiadomi prokuraturę o naruszeniu bezpieczeństwa uczniów. Podjęto decyzję w tej sprawie.

Agata Duda dopuściła się rażącego wykroczenia?

Spotkanie z dziećmi zostało zorganizowane w czasie, gdy wszyscy Polacy borykali się z restrykcjami dotyczącymi bezpieczeństwa sanitarnego. Działacze Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych uznał, że wynikiem tego działania mogło być potencjalne masowe zarażenie niebezpiecznym patogenem. Źródłem zakażeń mogli być być księża, którzy opiekowali się młodzieżą podczas wydarzenia. Mieli oni bowiem kontakt także z osobami przebywającymi na co dzień poza terenem internatu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

We wniosku złożonym do prokuratury działacze społeczni zarzucili żonie Andrzeja Dudy, że "w sposób arogancki i bulwersujący prezentowała swoim zachowaniem postawę lekceważącą przepisy prawa, których musieli przestrzegać zwykli Polacy". Decyzja, którą podjął w tej sprawie Sąd Okręgowy w Warszawie może nie spodobać się osobom, które podzielają stanowisko działaczy OMZRiK. Postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania zostało utrzymane w mocy. Sąd podziela tym samym zdanie prokuratury, która również nie zdecydowała się podjąć działania w sprawie przewinienia, którego miała rzekomo dopuścić się Agata Duda.

Dzisiaj grzeje: 1.Nie żyje gwiazdor uwielbianego przez Polaków programu. Miał dopiero 38 lat

2.Rafał Trzaskowski przekazał smutną wiadomość. Niestety, nie żyje wielki Polak

3. Uwielbiana przez Polaków aktorka ma poważne problemy ze zdrowiem. Z każdym dniem jest coraz gorzej, mimo tego nie poddaje się

Fundacja "Dla Polonii", która prowadzi Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne Kolegium św. Stanisława Kostki, wydała oświadczenie, w którym wyjaśniła sytuację z kwietnia. Według władz wideokonferencja z pierwszą damą nie stanowiła zagrożenia dla uczniów, którzy przez trzy tygodnie byli odizolowani od świata zewnętrznego. Zaznaczono także, że na terenie placówki przestrzegane były zasady bezpieczeństwa. Młodzież miała dostęp do masek oraz do środków dezynfekujących. Według Małgorzaty Szymaczek z biura prasowego Kancelarii Prezydenta, z uwagi na to, że dzieci mieszkają razem, trudno mówić o możliwości zachowania dystansu społecznego. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wielkie zmiany dla planujących wesela? Łukasz Szumowski w końcu zabrał głos
  2. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę z samego rana. Pożegnaliśmy wybitnego Polaka, nie żyje Mieczysław Szyk
  3. Fatalne wieści dla 300 tys. Polaków i Polek. Do końca roku będzie już po wszystkim
  4. Wszyscy myśleli, że nie żyje. Media właśnie podały niebywałe informacje o Antoninie Sokołowskiej, fatalna pomyłka
  5. Wieść o nagłej śmierci spadła jak grom. Fani na całym świecie pogrążają się w żałobie
  6. Magdalena Ogórek wydała oświadczenie. Żąda od wszystkich jednej rzeczy
  7. Zwykłe 500 plus nie jako pieniądze, ale jako bon? Wicepremier: to droga, którą chcemy podążać
  8. Rodzinny grill omal nie skończył się niewyobrażalną tragedią. Kobieta przestrzega innych
  9. Miała 15 lat, gdy usłyszała o niej cała Polska. Gwiazda „Cześć, Tereska” stoczyła się na samo dno

Źródło: Wirtualna Polska

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News