Agata Duda wciąż milczy
Instagram.com prezydent_pl
Monika Majko - 27 Października 2020

Osoba bliska rodziny prezydenta ujawnia prawdę o Agacie i Kindze Dudzie. Wiemy, dlaczego wciąż milczą ws. protestów kobiet

Agata Duda wciąż nie zabrała głosu w sprawie Strajku Kobiet, który trwa od czwartku i swoim zasięgiem objął już cały kraj. Komentowania sprawy unika również córka prezydenta, Kinga Duda. Dziennikarz ujawnili, dlaczego wciąż milczą.

Agata Duda do tej pory nie skomentowała strajku kobiet, który rozpoczął się w miniony czwartek z powodu kontrowersyjnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce. Swojego zdania nie wyraziła również córka prezydenta kraju, Kinga Duda.

TVN bije na alarm, zacznie się już dziś o 23:00. W wielu miejscach lepiej nie wychodzić z domówTVN bije na alarm, zacznie się już dziś o 23:00. W wielu miejscach lepiej nie wychodzić z domówCzytaj dalej

Agata Duda wraz z mężem przebywa na kwarantannie

Prezydent Andrzej Duda poinformował w sobotę, że potwierdzono u niego zakażenie koronawirusem. Prezydent w krótkim nagraniu, które opublikowano na Twitterze, przekazał Polakom informacje o tym, jak się czuje i przeprosił wszystkich, których mógł nieświadomie narazić na zakażenie.

- Jestem chory na koronawirusa. Nie odczuwam żadnych symptomów, nawet tych najbardziej typowych, jak zanik węchu i smaku. Czuję się dobrze, ale wynik testu jest jednoznaczny. […] Chciałem przeprosić wszystkich tych, którzy mieli ze mną kontakt i są narażeni na procedury i kwarantannę - przekazał Andrzej Duda.

Prezydent wraz z żoną przebywa obecnie na kwarantannie w swojej podwarszawskiej rezydencji i wydaje się nie zwracać uwagi na protesty, które od kilku dni trwają na polskich ulicach. Strajk Kobiet rozpoczął się w czwartek, po wydaniu wyroku przez sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy orzekli, że prawo do aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodne z Konstytucją RP.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Czytaj dalej

Agata Duda do tej pory nie skomentowała protestów kobiet, które od czwartku odbywają się w całej Polsce

Oburzone wyrokiem TK Polki z niecierpliwością czekały na reakcję pierwszej damy, jednak Agata Duda konsekwentnie milczy w tej sprawie. Komentarza do tej pory nie udzieliła również Kinga Duda, choć protestujące kobiety liczyły również na jej opinię. Jak przekazali dziennikarze serwisu plotek.pl, powołując się na osobę z otoczenia prezydenta, zarówno pierwsza dama, jak i głowa państwa odezwą się w tej sprawie, kiedy uznają, że jest taka potrzeba.

- Prezydent jest na kwarantannie, ale jak będzie chciał coś przekazać, to na pewno się odezwie. Nikt w ich imieniu nie będzie się wypowiadał. Zarówno Andrzej Duda i Agata Duda sami się odezwą, jeśli będą chcieli – przekazuje plotek.pl, cytując osobę z otoczenia prezydenta.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, właśnie przedłużono uciążliwy zakaz. Wiemy do kiedy potrwa, dotknie wielu Polaków

2. Mało kto nagłaśnia, jest drugie dno wyroku TK. Odbierają kobietom odszkodowania

3. Rodzina pogrążona w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Gabriel Wiśniewski

W sprawie strajku kobiet głos zabrało już wiele znanych osób ze świata show biznesu, polityki oraz mediów. Swoje wsparcie dla protestujących zadeklarowali m.in. Robert Makłowicz, Beata Kozidrak, Kayah, Tomasz Sekielski i Magdalena Cielecka.

Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiada, że protestujący pozostaną na ulicach do czasu, aż rząd nie spełni listy postulatów, którą opublikowano we wtorek 27 października br. Wśród głównych żądań jest m.in. dymisja obecnego rządu, a także powołanie nowego Rzecznika Praw Obywatelskich.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Golden retriever codziennie wyrzuca piłkę za płot. Powód sprawia, że trudno się nie roześmiać
  2. Zawodnik Legii Warszawa zabawia się z dwiema kobietami. Będzie miał przechlapane, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  3. Zrobił sobie drzemkę w parku, nagle podszedł do niego gepard. Wszystko się nagrało
  4. Nie żyje słynny polski skoczek narciarski. Miał na koncie wiele sukcesów, fani pogrążyli się w żałobie
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Astronomowie są pod wrażeniem. Znaleziono planetę bardzo podobną do Ziemi, jest jednak pewien haczyk
  7. Justyna Żyła zdradziła swój przepis na nową miłość. Stek, który rozkocha każdego mężczyznę, "wieczorem będzie się działo"

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Jastrząb Post

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News