Agata Duda zabrała głos
YouTube Prezydent.pl
Irmina Jach - 26 Maja 2020

Agata Duda w zupełnie nowej stylizacji, takiej jeszcze nie widzieliśmy. Internauci rozczarowani

Agata Duda, żona prezydenta Andrzeja Dudy, rzadko decyduje się na wypowiedzi na tematy społeczne. Wczoraj w końcu postanowiła zabrać głos. Wystąpiła w zupełnie nowej stylizacji. Takiej prezydentowej jeszcze nie widzieliśmy. Wystąpienie spotkało się z falą krytyki. Internauci są rozczarowani tym, co zobaczyli.

Agata Duda jako pierwsza dama, czyli kobieta pełniąca funkcję o charakterze reprezentacyjnym, traktowana jest często jako opiniotwórczy autorytet w kwestii spraw społecznych. Niestety, o żonie Andrzeja Dudy pisze się w Polsce częściej w kontekście jej życia prywatnego i wyczucia modowego. Niewątpliwie nie można odmówić jej klasy. Pierwsza dama niechętnie jednak angażuje się w ważne dla Polek wydarzenia. W zeszłym roku odmówiła spotkania z policjantkami, nie odniosła się również do listu w obronie kompromisu aborcyjnego, który wystosowały byłe pierwsze damy: Anna Komorowska, Jolanta Kwaśniewska i Danuta Wałęsa.

Anna Lewandowska z dziećmiAnna Lewandowska publikuje zdjęcie z dzieciństwa. Zachwycała od małegoCzytaj dalej

Agata Duda przerwała milczenie

Krytycy otwarcie twierdzą, że brak poparcia dla postulatów Kongresu Kobiet miał być podyktowany obawą przed zaszkodzeniem wizerunkowi Andrzeja Dudy. Milczenie Agaty Dudy obejmuje jednak również działania polityczne jej męża i obecnego rządu. W tym kontekście zadziwiający jest fakt, że ostatnio pierwsza dama przerwała milczenie i postanowiła wypowiedzieć się na temat płci. Niestety, także tym razem większą uwagę, niż słowa Agaty Dudy, przykuła jej stylizacja.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

horoskop miłosny okropni partnerzyLepiej unikać 4 znaków zodiaku, są okropnymi partnerami. Z jednym nikt nie wytrzyma dłużej niż miesiącCzytaj dalej

W ostatni poniedziałek para prezydencka odwiedziła gliwicką Jednostkę Wojskową AGAT. Agata Duda spotkała się z kobietami odbywającymi służbę w Wojskach Specjalnych. Podczas przemówienia dla żołnierek postanowiła zabrać głos na temat płci. Małżonka prezydenta wystąpiła w zupełnie nowej stylizacji. Na zdjęciu ma na sobie granatowy płaszczyk, maseczkę i dżinsy. Takiej jej jeszcze nie widzieliśmy.

Agata Duda w przemowie dla kobiet porównała je do Emilii Plater. Mówiła między innymi o tym, że kobiety działają w służbie wojskowej od bardzo dawna, a ich rola jest równie ważna jak ta, którą pełnią ich koledzy po fachu. Przemowę zakończyła serdecznymi gratulacjami skierowanymi do żołnierek. Wyróżniła przy tym cechy, które zaimponowały jej w nich najmocniej.

Dzisiaj grzeje:

1. Kancelaria Prezydenta przekazała smutne wiadomości. Nie żyje Krystyna Barchańska

2. Polacy masowo dostają identycznego SMS-a. Musisz uważać, trzeba go natychmiast usunąć

Wystąpienie pierwszej damy spotkało się z dużą krytyką ze strony internautów. Na instagramowym profilu prezydenta pojawiły się komentarze, w których krytykowana jest dotychczasowa bierność Agaty Dudy.

- Czyli Agata zaczeła rozmawiać z innymi kobietami? - pyta ironicznie jeden z komentujących.

Swój żal wyrazili również rodzice niepełnosprawnych, którzy protestowali w sejmie i mimo niezwykle trudnej sytuacji nie zdołali spotkać się z pierwszą damą. Zachwytu nie wzbudziła także kreacja prezydentowej. Zwykle Agata Duda sięga po ciekawszy krój garsonek. Internauci stwierdzili również, że dżinsy nie są odpowiednim wyborem, jeśli chodzi o publiczne wystąpienie. Pojawiły się głosy, że bardziej adekwatny byłby klasyczny kostium, który pierwsza dama wybiera najczęściej. Nowy styl nie do końca jej pasuje?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koronawirus wykryty w przedszkolu. 15 osób wraz z rodzinami poddane kwarantannie
  2. Borussia Dortmund - Bayern Monachium. Znamy zwycięzcę niemieckiego klasyku, co za mecz
  3. Polak zamienił życie rodziców w piekło. Przemoc osiągnęła apogeum, gdy ruszył w kierunku ojca
  4. Jest decyzja ws. nielegalnej pielgrzymki na Jasną Górę. Uczestnicy nie mogli przewidzieć konsekwencji
  5. Bulwersujące praktyki sieci aptek w Polsce. Właśnie wyszło na jaw, jak chciały zarobić na pandemii
  6. Włożył słomkę w banana. Chwilę później poniosła go fantazja, efekty są powalające

"Ranczo" najstarsza mamaAktorka "Rancza" jest najstarszą mamą w Polsce, urodziła w wieku 60 lat. Niektóre kobiety zdecydowały się na ciążę jeszcze późniejCzytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News