Niesiołowski w mocnych słowach o ojcu Agaty Dudy: "To nie jego wina, kim jest teraz jego córka"

Niesiołowski w mocnych słowach o ojcu Agaty Dudy: "To nie jego wina, kim jest teraz jego córka" Źródło: WikiMedia Commons/Michał Józefaciuk

Agata Duda została skrytykowana przez Stefana Niesiołowskiego. Okazuje się, że poseł przyjaźnił się niegdyś z jej ojcem i darzył go sporym szacunkiem. Mówi, że nie obwinia ojca Pierwszej Damy o jej wybory życiowe.

Agata Duda pewnie nie będzie zachwycona, jeżeli postanowi przeczytać nową książkę, w której Stefan Niesiołowski w rozmowie z Piotrem Lekszyckim opowiada między innymi o jej ojcu, Julianie Kornhauserze. Znany z kontrowersyjnych, nieraz obcesowych wypowiedzi poseł nie kryje, że żywi szacunek do ojca obecnej Pierwszej Damy, ale nie do końca docenia samą Agatę Dudę.

Ojciec Pierwszej Damy znał Niesiołowskiego

Stefan Niesiołowski poznał ojca Agaty Dudy, Juliana Kornhausera, w dość nieprzyjemnych okolicznościach. Gdy tylko wybuchł stan wojenny obaj mężczyźni trafili do obozu w Jaworzu. Niesiołowski współdzielił wówczas pokój z łódzkim poetą, Jackiem Bierezinem, i właśnie z Julianem Kornhauserem, który również parał się literaturą. Agata Duda miała wówczas około 9 lat. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

W nowej książce "Niesiołowski", która jest wywiadem-rzeką przeprowadzonym z posłem Unii Europejskich Demokratów przez dziennikarza "Super Expressu", Stefan Niesiołowski uchyla rąbka tajemnicy na temat swojej znajomości z ojcem obecnej Pierwszej Damy.

- Oceniam go bardzo wysoko. Zachowywał się w porządku, był świetnym kolegą, zawsze będę go dobrze wspominał. Julian to wspaniały człowiek, dobrze się z nim garowało - wspomina poseł z nostalgią.

Agata Duda skrytykowana

Szybko jednak przechodzi do meritum sprawy. Nie wspomina bowiem o Julianie Kornhauserze jedynie po to, aby pochwalić go za postawę czy przekonania, ale po to, aby zwrócić uwagę na wybory życiowe jego córki. Chociaż nie precyzuje, który z nich uważa za najgorszy, to z jego stałej antypatii do Andrzeja Dudy można wnioskować, że chodzi o wybór małżonka.

Dzisiaj grzeje: 1. Ojciec usłyszał dziwny dźwięk z pokoju dziecka. Gdy wszedł do środka, zamurowało go. Wszystko nagrał
2. Był gwiazdą seriali emitowanych na TVP i Polsacie. Aktor przegrał walkę ze śmiertelną chorobą

- Co zrobić, za córkę od pewnego momentu się nie odpowiada. [...] To nie jego wina, kim jest teraz jego córka - mówi w charakterystycznym nonszalanckim stylu Niesiołowski, implikując, że Julian Kornhauser może nie być, bądź nie powinien być, do końca dumny z funkcji Pierwszej Damy, którą pełni teraz Agata Duda.

Agata Duda jeszcze nie zareagowała na rewelacje Stefana Niesiołowskiego, chociaż można się domyślać, że nie jest jej w smak przyjaźń ojca z Niesiołowskim, który od zawsze znajduje się na celowniku PiS. Zapewne czeka ją niełatwa rozmowa z mężem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Jest bardzo prosty sposób nawet na killka tysięcy złotych
  2. Przejście na emeryturę w tych miesiącach to zły pomysł. Dostaniesz dużo mniej pieniędzy
  3. Ojciec usłyszał dziwny dźwięk z pokoju dziecka. Gdy wszedł do środka, zamurowało go. Wszystko nagrał
  4. Nikt z gości weselnych nie wiedział, jak zareagować. Panna młoda wybuchła płaczem, a Łukasz na kolanach błagał ją o wybaczenie
  5. 8-letni syn wściekł się na matkę, bo zabrała mu telefon. Ukarał ją tak, że kobieta już nigdy nie przestanie cierpieć
  6. Tymczasowo zaadoptowała psa. Wtedy jeszcze nie wiedziała, że suczka skrywała poważną tajemnicę
  7. Tylko teraz! Kapitalna oferta Peugeota. Bajeczny, rodzinny SUV już za 707 zł netto Advertisement

źródło: super express

Następny artykuł