Wiadomość z ostatniej chwili. Niebywałe wieści o Agacie Dudzie, wielu Polaków będzie rozjuszonych

Wiadomość z ostatniej chwili. Niebywałe wieści o Agacie Dudzie, wielu Polaków będzie rozjuszonych Źródło: Jakub Kaminski East News

Agata Duda może spodziewać się niedługo sporych zmian. Pierwsza dama słysząc te plany rządzących na pewno będzie się cieszyć, gdyż do tej pory nie mogła liczyć na podobne traktowanie. To ogromna zmiana i krok w dobrą stronę. Parlamentarzyści zajmą się niedługo w Sejmie regulacją kwestii, które bezpośrednio wpłyną na żonę Prezydenta RP.

Agata Duda po raz drugi zamieszkała z mężem w Pałacu Prezydenckim przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Okazuje się jednak, że ta kadencja może być dla niej zupełnie inna. Chociaż wcześniej Agata Duda nie była zbyt aktywna i wiele osób zarzucało jej bierność, do czego sama odniosła się w czasie wystąpienia na wieczorze wyborczym swojego męża, to już niedługo może czuć się zobowiązana do większego udziału w życiu społecznym. Wszystko za sprawą planowanych przez parlamentarzystów zmian.

Agata Duda otrzyma pensję?

Agata Duda jako nauczycielka była czynna zawodowo, lecz w momencie wyboru swojego męża, Andrzej Dudy, na prezydenta musiała zrezygnować z pracy i przeprowadzić się wraz z nim do Warszawy. Niestety według pierwsza dama nie może podejmować pracy. Wiele razy podnoszone były już głosy, że kobiety stojące u boku głowy państwa wiele na tym tracą, głównie w kwestii emerytalnej, jednak chodzi również o kwestię samostanowienia i realizację swoich własnych ambicji. Najnowszy projekt zmian w prawie może jednak wszystko zmienić, a funkcja pierwszej damy przestanie być funkcją reprezentatywną. Agata Duda może już niedługo otrzymać pensję.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Powstał konkretny projekt

- Jakkolwiek osoba małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (...) nie jest osobą zajmującą kierownicze stanowisko państwowe, to jednak realizuje, jak dotąd nieodpłatnie, ważne zadania o charakterze reprezentacyjnym i wspomagającym Prezydenta RP, także kosztem własnej kariery zawodowej i czasu prywatnego. Zatem w pełni uzasadnione jest przyznanie Jej z tego tytułu odpowiedniego wynagrodzenia - przeczytać można w uzasadnieniu projektu przewidującego wprowadzenie wynagrodzenia dla pierwszej damy. Agata Duda czytając te słowa na pewno czuje się doceniona. Żonie prezydenta miałoby przysługiwać 0,9-krotności wynagrodzenia sędziego Sądu Najwyższego.

Dzisiaj grzeje: 1. Tak źle jeszcze nigdy nie było, sytuacja jest fatalna. Media obiegła ponura wiadomość

2. Ważny apel Mateusza Morawieckiego. Premier prosi Polaków o jedną, bardzo istotną rzecz

3. Z Magdą Gessler jest bardzo źle. Media obiegła zapierająca dech wiadomość, nastąpił przełom

W jednym dokumencie zawartych jest wiele nowych przeliczników wynagrodzeń

Sejm zajmie się projektem, gdzie zawarte zostały nowe regulacje nie tylko dla pierwsze damy. Agata Duda może się cieszyć razem ze swoim mężem, gdyż również dla prezydenta przewidziano zmiany. Głowa państwa mogłaby liczyć, że otrzyma wynagrodzenie w wysokości 1,3-krotności pensji sędziego Sądu Najwyższego. Jednocześnie dokument reguluje również diety premiera czy marszałka Sejmu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Bardzo smutna wiadomość dotarła do mediów. Nie żyje prawdziwa legenda
  2. Wszyscy mieli nadzieję, katolicy są zdruzgotani. Niestety, koszmarna wiadomość o Benedykcie XVI
  3. Wiadomość z ostatniej chwili. Niebywałe wieści o Agacie Dudzie, wielu Polaków będzie rozjuszonych
  4. Coś niepokojącego dzieje się z Lechem Wałęsą. Publicznie błaga o wybaczenie, rozpaczliwe słowa
  5. Pilna demonstracja w samym centrum Warszawy. Znamy szczegóły Marszu Wolności, na ulice ruszą tłumy

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News