Powalające doniesienia o majątku Agaty Dudy i jej córki Kingi. Te informacje nie zostaną ujawnione

Powalające doniesienia o majątku Agaty Dudy i jej córki Kingi. Te informacje nie zostaną ujawnione Źródło: flickr.com/Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Agata Duda i Kinga Duda pozostają w centrum medialnego zainteresowania. Tym razem pod lupę trafił majątek najbliższej rodziny Prezydenta Polski. Wstępne doniesienia są powalające. Niektóre poufne informacje na temat ich fortuny zostaną zatajone.

Agata Duda nie ukryje dłużej swojej fortuny. Do ujawnienia szczegółowych informacji na temat stanu posiadania powinna zmusić ją przegłosowana przez parlamentarzystów ustawa o jawności majątku najbliższych rodzin najważniejszych osób w państwie.

Agata Duda dotychczas poza kontrolą

11 września bieżącego roku posłowie przegłosowali nową ustawę, dzięki której majątki małżonków i dzieci najważniejszych polityków w Polsce mają zostać oficjalnie zadeklarowane i podane do publicznej wiadomości. Projekt aktu prawnego został wniesiony do laski marszałkowskiej, ponieważ posłowie opozycyjnych ugrupowań żądali upublicznienia informacji o mieniu żony premiera Mateusza Morawieckiego. Wbrew swojemu pierwotnemu stanowisku ci sami parlamentarzyści głosowali przeciwko wprowadzeniu ustawy, która swoim zasięgiem obejmowałaby także ich bliskich. 

Do tej pory wyłącznie zajmujący najwyższe stanowiska w państwie musieli upubliczniać swoje fortuny w corocznym oświadczeniu majątkowym. Przegłosowana ustawa zobliguje również ich małżonków i dzieci. Według projektu uchwalonego aktu prawnego nowemu prawu będą podlegać najbliższe rodziny prezesa i członków Rady Ministrów, posłów do PE i Sejmu, senatorów, prezesów TK, NSA i SN, marszałków i wicemarszałków Sejmu i Senatu, prezesów NIK i NBP, przewodniczących KNF, wojewodów oraz prezesów zarządów PFRON, NFOŚiGW, NFZ, Agencji Mienia Wojskowego, Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i ARMiR. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Z powyższych informacji wynika, że w ustawie świadomie lub celowo pominięto... najbliższą rodzinę prezydenta. Agata Duda i Kinga Duda na razie nie zostały uwzględnione w akcie prawnym. Chociaż niezaprzeczanie pełniący najwyższą funkcję reprezentacyjną polityk jest jedną z najważniejszych osób w kraju, jego żona i córka nie zostaną zmuszone do ujawnienia swoich majątków obok innych rodzin polskich dygnitarzy. Co ciekawe według wstępnych założeń partii rządzącej z 2016 roku bliscy głowy państwa mieli również zostać objęci wchodzącą w życie dyrektywą. 

Agata Duda może spać spokojnie

Agata Duda i Kinga Duda będą mogły cieszyć się swoim mieniem w tajemnicy przed wyborcami jeszcze długie lata, o ile projekt ustawy nie zostanie uzupełniony kategorycznym nakazem upublicznienia poufnych wiadomości na temat osobistego stanu posiadania, zaadresowanym do prezydenckiej rodziny. W tej chwili obie panie mogą dobrowolnie opublikować oświadczenia majątkowe. Nigdy dotąd nie skorzystały z prawa do ujawnienia danych na temat swoich majątków.

Dzisiaj grzeje: 1. Niespodziewane słowa ws. śledztwa dot. ekshumacji Woźniak-Staraka. Wypowiedź inspektora obiega media
2. Uwielbiany piosenkarz jest ciężko chory. Codziennie przyjmuje tonę leków, wygląda strasznie

Prezydent Andrzej Duda w przeciwieństwie do żony i córki musi składać cykliczne oświadczenia majątkowe. Gdy w 2015 roku przejął władzę, jego majątek wyceniany był na ponad milion złotych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  2. Mąż nagrał swoją żonę ukrytą kamerą. Był w szoku, gdy zobaczył, co robi z ich dzieckiem
  3. Krystyna Pawłowicz w nocy nie była w stanie wsiąść do taksówki. Posłance pomogła policja
  4. Nagrano Kaczyńskiego z ukrycia. Widać na filmie jak traktuje się "szeregowego posła"
  5. 102-letnia babcia nie mogła się pojawić na ślubie wnuczki. Panna młoda od razu postanowiła działać, jej pomysł wycisnął łzy z oczu rodziny

źródło: Fakt

źródło: superbiz

Następny artykuł