Na wiecu nie dopuścili Agaty Dudy do głosu. Już miała odezwać się do mikrofonu, ale ją zagłuszyli

Na wiecu nie dopuścili Agaty Dudy do głosu. Już miała odezwać się do mikrofonu, ale ją zagłuszyli Źródło: Piotr Molecki East News

Agata Duda była obecna na scenie w trakcie ogłaszania sondaży dotyczących wyników wyborów prezydenckich. Andrzej Duda walczył o reelekcję i minimalna przewaga na korzyść obecnego prezydenta wywołała ogromne poruszenie w sztabie obecnego prezydenta. Zazwyczaj pierwsza dama nie zabiera głosu, lecz tym razem zrobiła wyjątek, doszło jednak do nieco kłopotliwej sytuacji.

Agata Duda nie zapisze się na kartach historii jako jedna z najbardziej aktywnych pierwszych dam. Zrobiła jednak wyjątek w czasie wieczoru wyborczego, tuż po ogłoszeniu sondażu exit poll dotyczącego wyników wyborów prezydenckich podeszła do mikrofonu, niestety nie wszystko poszło tak, jak zaplanowała.

Agata Duda chciała zwrócić się do zebranych, musiała jednak poczekać

Agata Duda rzadko zabiera głos i również do tych oskarżeń zdecydowała odnieść się w swojej wypowiedzi. Niestety, zanim mogła się wypowiedzieć, musiała chwilę poczekać. Tłum nie zwracał uwagi, że pierwsza dama chce przekazać kilka słów wyborcom oraz przeciwnikom jej męża i kiedy tylko podeszła do mównicy zaczęli głośno śpiewać hymn Polski. Agata Duda nie została dopuszczona do głosu i musiała poczekać, aż ogłuszający dźwięk tysiąca gardeł odśpiewa wszystkie zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". Na początku jej mina wskazywała na to, że jest zaskoczona takim przebiegiem wydarzeń, lecz później dołączyła do śpiewających i z uśmiechem na twarzy spoglądała na to, co się dzieje.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Ma powody do radości, według sondaży pozostaną w pałacu

Agata Duda chciała wystąpić tuż po swojej córce, która zaskoczyła wszystkich swoją wypowiedzią. Niestety pierwsza dama nie spodziewała się, że duch wygranej przewidywanej przez ekspertów tworzących sondaże sprawi, iż tłum zgromadzony przed sceną zupełnie niespodziewanie zacznie wspólne śpiewanie hymnu. Trzeba przyznać, że nikt nie pozostawał obojętny i głośny śpiew skutecznie zagłuszył głos pierwszej damy. Agata Duda ubrana w białą stylizację postanowiła odczekać kilka chwil, aż tłum będzie w stanie wsłuchać się w jej słowa. Później wypowiedziane przez nią do mikrofonu słowa sprawiły, że wyborcy Andrzeja Dudy nagrodzili ją głośnymi brawami, choć nie brakło również momentu, gdzie z gardeł wydobył się gromki śmiech.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny komunikat w sprawie wyników wyborów. Poznaliśmy niemalże ostateczne rozstrzygnięcie

2. Karetka czołowo zderzyła się z samochodem osobowym. W środku był pacjent

Odniosła się do zarzucanego jej milczenia

Agata Duda wielokrotnie proszona była o komentarz w ważnych społecznie sprawach, jednak praktycznie w ogólnie nie korzystała z tej możliwości. Kiedy tłum zakończył zagłuszanie jej wypowiedzi hymnem powiedziała, że wprawdzie nie rozmawiała z dziennikarzami, ale wielokrotnie dyskutowała ze zwykłymi Polakami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wielki pokaz patriotyzmu Justyny Kowalczyk. Opowiedziała, ile jechała na wybory, wielkie brawa
  2. Przecież kupowaliśmy je codziennie w Biedronce i Lidlu, po prostu ręce opadają. Nie do pomyślenia, jak wiele towarów ostatnio wycofano z obrotu
  3. Wszyscy myśleli, że się przesłyszeli. Agata Duda naprawdę wypaliła na wieczorze wyborczym słowa, którymi zakpiła z wielu Polaków
  4. Wybory prezydenckie do powtórki? Sytuacja jest poważna, Wojciech Hermaliński zdradza szczegóły
  5. Zmieniły się wyniki wyborów. Tuż po godzinie 2:00 w nocy napłynęły rezultaty late poll
  6. Kinga Duda nie dostała karty i musiała w pośpiechu opuścić lokal wyborczy. Wiemy, co działo się później

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News