"Niezaangażowana i apatyczna". 4 lata Agaty Dudy jako Pierwszej Damy

"Niezaangażowana i apatyczna". 4 lata Agaty Dudy jako Pierwszej Damy Źródło: Instagram.com/prezydent_pl

Agata Duda już od czterech lat jest pierwszą damą RP. Nadszedł czas, by ocenić ten czas i podsumować wszystko, co żona prezydenta zrobiła dla kraju. Jak się okazuje, wiele osób jest rozczarowanych jej postawą.

Agata Duda była bardzo obiecującą kandydatkę na pierwszą damę. Podczas wyborów w 2015 roku często zabierała głos, a jej charyzma robiła wrażenie na większości społeczeństwa. Słyszało się głosy, że to silna kobita o twardym charakterze, która nie będzie się bała wypowiadać na najważniejsze dla kraju kwestie. Wiązano z nią ogromne nadzieje, miała wnieść powiew świeżości po raczej wycofanej Annie Komorowskiej. Dziś mało kto powiedziałby to samo.

Agata Duda nie jest dobrą pierwszą damą? Wiele osób jest rozczarowanych

Agata Duda zdobyła serca wyborców dowcipnym stwierdzeniem, że nie boi się prezesa. Dla części osób to był kluczowy moment, w którym uznali, że ta kobieta doskonale poradzi sobie ze swoją nową rolą. Czas pokazał, że to była jedna z niewielu wartych uwagi kwestii wypowiedzianych przez germanistkę. Pierwsza dama okazała się dosyć bierna i małomówna nawet wtedy, gdy Polacy zdecydowanie prosili ją o zabranie głosu.

Po raz pierwszy żona Andrzeja Dudy bardzo zawiodła rodaków, gdy nie wypowiedziała się na temat zaostrzenia ustawy aborcyjnej. Tysiące kobiet wzięło wtedy udział w czarnych protestach i liczyło, że pierwsza dama również wyrazi swoje zdecydowane stanowisko. Mimo wielu próśb, nie zrobiła tego. Sytuacja się powtórzyła, gdy w kwietniu protestowali nauczyciele. Pedagodzy sądzili, że Agata Duda jako była nauczycielka niemieckiego w liceum poprze ich w walce o lepsze warunki. Wielokrotnie zwracali się do niej z prośbą o zabranie głosu, jednak ta wolała milczeć.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przyszła pora ocen. Przeważają te negatywne

Pałac prezydencki postanowił podsumować działalność Agaty Dudy. Z relacji wynika, że wbrew temu, co sądzi społeczeństwo, pierwsza dama była niezwykle aktywna. Miała pomagać chorym, niepełnosprawnym oraz seniorom, często spotykała się z dziećmi. Została nawet odznaczona za swoje społeczne zaangażowanie. Internauci nie wierzą własnym oczom, gdy widzą ten materiał.

- Niezaangażowana i apatyczna, to lepsze określenia - stwierdził jeden.

- Wyjątkowe 4 lata, siedziała i nic nie robiła - ocenia inny.

- Zobaczyłem podsumowanie aktywności Agaty Dudy i oniemiałem. W pałacu żyją w innej rzeczywistości - stwierdził Łukasz Grzegorczyk w naTemat. 

Dzisiaj grzeje: 1. 11-latek dokonał niewyobrażalnego odkrycia na plaży. Wyglądało to strasznie, ale skończyło się niesamowicie

2. Waloryzacja jak pułapka. 10 tys. osób z niższą emeryturą do końca życia

Nie da się ukryć, że nie takiej postawy spodziewali się Polacy po żonie Andrzeja Dudy, Mieli nadzieję, że tym razem pierwsza dama będzie odważnie wygłaszać swoje opinie, a przynajmniej zareaguje na prośby o udzielenie komentarza. Tymczasem Agata Duda raczej rozczarowała większość społeczeństwa. Być może jeśli jej mąż zostanie wybrany po raz kolejny na prezydenta germanistka wyciągnie wnioski z tych gorzkich słów i zacznie się więcej udzielać.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ile zarabia Anna Komorowska? Była Pierwsza Dama wyjawiła prawdę o Pałacu Prezydenckim. Andrzej Duda zabrał głos
  2. Uwielbiana aktorka znów walczy z bezlitosnym rakiem. Lekarze nie dają jej żadnych szans
  3. Mąż zadzwonił, że zaraz zabije żonę. Policjanci odkryli w domu martwego małżeństwa notatki, których nie da się wymazać z pamięci
  4. Miała być bajkowa i romantyczna, wyszła obrzydliwie kiczowata. Panna młoda pokazała chyba najbrzydszą suknię ślubną, jaką kiedykolwiek stworzono
  5. Zaskakujące informacje o Rodowicz. Syn będzie płacił jej alimenty?

Źródło: NaTemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News