Rodzinne sekrety Agaty Dudy wychodzą na jaw. "Przez lata przerażała mnie ta wizja"

Rodzinne sekrety Agaty Dudy wychodzą na jaw. "Przez lata przerażała mnie ta wizja" Źródło: .

Agata Duda jest osobą publiczną - z tego względu wydawałoby się, że wiadomo już o niej wszystko, a jej przeszłość została wystarczająca prześwietlona. Jak widać jej rodzina skrywa tajemnice.

Agata Duda przez skrywane rodzinne tajemnice spowodowała, że znowu jest na świeczniku. Media z pewnością szybko podchwycą temat i będą próbowały wydobyć jeszcze więcej "smaczków" z życia Kornhauserów.

Agata Duda miała w swoim domu małą, religijną wojnę

W 1995 roku jej ojciec Julian Kornhauser napisał książkę "Dom, sen i gry dziecięce. Opowieść sentymentalna", która jest skarbnicą wiedzy o jej rodzinie. Wiadomo z niej, że dom był podzielony na dwie części: żydowską i katolicką. Nie chodzi o budynek, ale o dziadka i babcię.

Rodzeństwo za wszelką cenę szukało informacji o żydowskich korzeniach dziadka. Brat Agaty Dudy, Jakub Kornhauser wspomina:

- Dopiero jako dorosły człowiek zrozumiałem, jak bardzo symboliczne znaczenie miało dla niego [dla ojca] to pośmiertne rozdzielenie rodziców. To było przecięcie jego tożsamości na pół. Przez lata przerażała mnie ta wizja rozdzielenia grobów. Na cmentarzu babci paliły się znicze, był porządek, trochę radośnie, trochę melancholijnie. A u dziadka cisza i koty. Jakbyśmy na tym samym skrawku przestrzeni pukali do zupełnie innego świata" - wspomina smutne cmentarne widoki.

W domu cały czas trwała walka o ich ojca, Juliana

Jakub pamięta także, że w domu cały czas trwała jakby walka o przeciągnięcie ojca na którąś ze stron. Jedna, dziadkowa, była żydowska i co wieczór zabierał swojego syna do żydowskiego domu modlitwy, a druga, babcina, co wieczór uczyła go katolickiego pacierza.

Z przykrych rzeczy wiadomo, i jest to w pewien sposób tajemnicą, że Jakub i Agata nie utrzymują ze sobą w ogóle kontaktu. Ten zaczął psuć się już od czasu, kiedy została prezydentową. Nie wiadomo o co dokładnie poszło - czy o pozycję społeczną, czy o politykę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ogromnym źródłem wiedzy o korzeniach i całej rodzinie jest kosz, który stał i stoi nadal w pokoju Agaty Dudy.

- Ten kosz, wepchnięty pod biurko, stanowi jego piątą nogę. Żeby się do niego dostać, za każdym razem muszę odsunąć mebel i przecisnąć się na czworakach. Ale warto, zawsze kryły się w nim największe tajemnice rodzinne. Pochowane w teczkach lub albumach zdjęcia. Obozowe i powojenne dokumenty dziadka. Listy od krewnych. Wielkie paki z korespondencją od Barańczaka, Zagajewskiego, ale też Szymborskiej, Iwaszkiewicza... - wymienia zamyślony brat, Jakub.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Beata Tyszkiewicz miała romans z 30 lat młodszym aktorem! On miał 24 lata, ona 54. Nie uwierzycie, z kim!
  2. Stan zdrowia Tomasza Golloba jest bardzo ciężki. „Ciało odmawia mi posłuszeństwa, ból czuję non-stop”
  3. Tak szaleją córki Kaczyńskiej, do sieci trafiły zdjęcia. Oniemiejecie, gdy zobaczycie foto z 4:30 nad ranem
  4. Osłupiejecie. Zdjęcia Małgorzaty Sochy spod prysznica wylądowały w sieci, nie miała na sobie kompletnie NIC
  5. Druzgocące nagranie z Agnieszką Włodarczyk w sieci. Aktorka niesamowicie cierpi
  6. Przełomowe wieści ws. ojca dzieci Anny Przybylskiej. To wszystko działo się na oczach jej syna

Źródło: Viva

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News