Doniesienia zagranicznych mediów o Agacie Dudzie rozkładają na łopatki. To trzeba zobaczyć na własne oczy, bo nie uwierzycie

Doniesienia zagranicznych mediów o Agacie Dudzie rozkładają na łopatki. To trzeba zobaczyć na własne oczy, bo nie uwierzycie Źródło: Kancelaria Prezydenta RP/Grzegorz Jakubowski

Agata Duda została szeroko opisana w zagranicznych mediach. Artykuł na temat pierwszej polskiej damy pojawił się w znanym irlandzkim dzienniku. Oceniono jej kreacje na tle innych dyplomatycznych osobistości.

Agata Duda była głównym tematem artykułu w irlandzkim "Independent". Tekst napisała dziennikarka Caitlin McBride, która jest naczelną działu mody na portalu dziennika. W swoim tekście doceniła styl Agaty Dudy. Już sam tytuł artykułu jest już dosyć wymowny, bo można go przetłumaczyć jako "Czemu powinnaś śledzić styl ubierania się polskiej pierwszej damy, Agaty Dudy".

Agata Duda bohaterką artykułu o modzie

 Tekst był w tonie pochwalnym, dziennikarka zaczęła od sytuacji, w której żona Andrzeja Dudy najpierw podała rękę Melanii Trump, a dopiero potem prezydentowi USA. Choć to drobny gest, to wystarczył, aby zachwycały się nim kobiece aktywistki, które mocno sprzeciwiają się mizoginistycznej retoryce Donalda Trumpa.

Dziennikarka zauważyła, że Agata Duda nie jest typem osoby, która chce przesadnie wyróżniać się strojem. Mimo to McBride zaznacza, że "każdy stylista wie, ile wysiłku trzeba włożyć w to, by wyglądać swobodnie". Pierwsza dama trzyma się raczej konserwatywnego i ponadczasowego stylu, dzięki czemu nie przyćmi swoich gości (co może być odebrane za faux paus), ale zawsze będzie wyglądać dobrze.

Dziennikarka ocenia jak Agata Duda wypada na tle innych osobistości

Caitlin McBride zaznaczyła, że Agata Duda nie boi się konfrontacji z "najczęściej fotografowanymi kobietami świata" i emanuje "spokojną pewnością siebie". Ponadto uważa, że jest świetnym przykładem osoby, która potrafi się odnaleźć w konserwatywnym stylu ubierania się.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Mało kto może stawić czoło kobietom o figurze Melanii Trump czy Kate Middleton, która gościła w Warszawie [...] Księżna lśniła w białym kostiumie, lecz gospodyni nie próbowała przyćmić gościa jaskrawymi kolorami czy deseniami. Bez cienia wstydu była sobą. Każdy mógłby się od niej uczyć - napisała McBride.

Autorka tekstu uważa, że właśnie dzięki social mediom, pierwsze damy z mniejszych państw potrafią odcisnąć piętno w kuluarach. Według dziennikarki Agata Duda już to zrobiła, bo "zostawiła ślad na światowej mapie ikon mody".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka Marty Kaczyńskiej pogrążona w żałobie. NIE ŻYJE bliska jej osoba: "Spoczywaj w spokoju"
  2. Córka legendarnego aktora oddała ojca do przytułku. Jej życie było pasmem nieszczęść, zmarła w samotności. Zapomniana przez świat
  3. Lepiej przełóżcie plany na urlop. Jasnowidz Jackowski mówi, co wydarzy się już za miesiąc, to straszne
  4. Mama publikuje ostrzeżenie po tym, jak para butów spowodowała u jej córki oparzenia III stopnia
  5. TVN przekazuje pilny apel polskiej policji. Coraz więcej ofiar śmiertelnych, dziś do 22 bądźcie czujni
  6. 14 osób zmarło po zjedzeniu chleba. Potworne wiadomości Polsatu
     

Źródło: Independent.ie

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News