Agata Duda doprowadzona do łez. Pierwsza dama nigdy nie zapomni wizyty w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Agata Duda doprowadzona do łez. Pierwsza dama nigdy nie zapomni wizyty w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Źródło: Instagram/Pałac Prezydencki w Warszawie

Agata Duda odwiedziła niedawno Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kielcach. Żona prezydenta na długo zapamięta tę wizytę, bowiem stało się tam coś, co doprowadziło ją do łez.

Agata Duda odwiedziła we wtorek Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Kielcach. Spotkała się tam z małymi dziećmi i młodzieżą, ale także z pracownikami palcówki i rodzinami wychowanków. 

Agata Duda razem z dziećmi brała udział w zajęciach plastycznych 

-Jest mi ogromnie miło, że mogę tutaj gościć. Bardzo się cieszę, że uczniowie mają tak wiele możliwości rozwijania zainteresowań i niewątpliwych talentów – mówiła Agata Kornhauser-Duda. 

W trakcie swoje wizyty poznała zasady, na jakich opiera się działanie ośrodka, jego pracowników i wychowanków wraz z rodzinami. Chętnie z każdym rozmawiała i poznawała osobiste historie. 

Pierwsza Dama dołączyła do dzieci w zajęciach plastycznych i ruchowych. Chętnie malowała z nimi obrazy oraz rozmawiała na tematy tańca i muzyki. Pytała również o wrażenia z ostatniej wizyty w filharmonii i nie mogła wyjść z podziwu, że ośrodek tak wiele oferuje młodym osobom, które chętnie z tych możliwości korzystają. 

Później Agata Duda razem z wychowankami wyrabiała gliniane naczynia i kolorową biżuterię. Dla osób niepełnosprawnych takie zajęcia są niezmiernie ważne, bowiem pomagają się skoncentrować i uczą cierpliwości. 

-To bardzo ważne, że każdy uczeń może we własnym tempie rozwijać umiejętności. Jestem pełna uznania dla Państwa pracy i misji - komentowała Pierwsza Dama. 

Pierwsza Dama otrzymała od wychowanków ośrodka niezwykle piękny prezent 

Pod koniec wizyty podopieczni ośrodka zaprezentowali występ artystyczny przepełniony pozytywną energią i radością, a uczestnicy zajęć tanecznych zaprosili Pierwszą Damę na parkiet.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na pożegnanie Pierwsza Dama  otrzymała od młodzieży własny portret, którego wykonanie wszystkich zachwyciło. Ten prezent niezwykle uradował Agatę Dudę i z pewnością doprowadził ją do łez. Natychmiast opublikowano na Instagramie zdjęcia zachwyconej żony prezydenta

Agata Duda planuje więcej takich wizyt. Bardzo cieszyła się, że może od podstaw poznać działanie ośrodka dla młodzieży mającej problemy z rozwojem. Dzięki takim miejscom osoby z wszelakimi problemami są lepiej przygotowane do samodzielnego życia w przyszłości. 

uploaded

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największa tajemnica Jana Pawła II! Kim byli prawdziwi rodzice Karola Wojtyły?
  2. Emilia Krakowska trafiła DO SZPITALA! Znamy stan zdrowia uwielbianej przez Polaków aktorki
  3. Uczestniczka "Mam talent" nie żyje. Została znaleziona przez przechodniów w rzece
  4. Jak wyglądała Jolanta Kwaśniewska na swoim ślubie? Zbieramy szczęki z podłogi
  5. Koszmar córki Beaty Tyszkiewicz. Nie miała pojęcia, co jej ojciec zrobił 10 miesięcy przed śmiercią
  6. Zdjęcie Kasi Cichopek z ptakiem między nogami w sieci. Fani nie spodziewali się tego po aktorce

Źródło: Jastrząb Post

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News