Agata Duda wywołała oburzenie.
East News Piotr Molecki
Jakub Kossakowski - 6 Maja 2020

Wielu Polaków nie wytrzymało. Chodzi o zachowanie Agaty Dudy

Ostatnie zachowanie pierwszej damy wywołało spore oburzenie. Agata Duda na oficjalnej stronie prezydenta została przedstawiona jako osoba, która od lat wspiera osoby niepełnosprawne. Jednak ostatnie wydarzenia mogą przedstawić ją w odmiennym świetle.

Agata Duda to jedna z tych osób, których poczynaniom przygląda się cała Polska. Pierwsza dama nie ma z pewnością łatwego zadania. Zazwyczaj o jej interwencje proszą osoby najbardziej pokrzywdzone. Nie inaczej jest w przypadku niepełnosprawnych.

Żona Rutkowskiego podniosła słuchawkę telefonuŻona Rutkowskiego podniosła słuchawkę, z telefonu popłynęły słowa o Kacperku. Właśnie ujawniono treść wiadomościCzytaj dalej

Jak Agata Duda została przedstawiona na oficjalnej stronie prezydenta ?

Regularnie do mediów trafiają informacje o tym, jakich aktywności podejmuje się Agata Duda. Ostatnio pierwsza dama zdecydowała się wziąć udział w pewnym projekcie, 5 maja w sieci zostały umieszczone informacje dotyczące działań, które podejmowała odnośnie problemów osób niepełnosprawnych.

- 5 maja Para Prezydencka - jak co roku - przyłącza się do obchodów Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych i Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Nie tylko w tym szczególnym dniu, ale także na co dzień należy pamiętać, że społeczeństwo jako wspólnota powinno stanowić integralną całość, niezależnie od rozmaitych ograniczeń występujących ze względu na wiek czy stan zdrowia. Dlatego Para Prezydencka aktywnie włącza się w działania i wspiera projekty mające na celu znoszenie barier na różnych płaszczyznach życia, pogłębianie wrażliwości i integracji społecznej oraz przeciwdziałanie wykluczeniu - można wyczytać we wpisie na oficjalnej stronie Prezydenta Rzeczypospolitej. Jak jednak odzwierciedla się to w prawdziwym życiu?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ciąża niebywała informacjaPo 40-godzinnym porodzie położna spojrzała na matkę i zamarła. Miała do przekazania niebywałą informacjęCzytaj dalej

Pierwsza dama wywołała oburzenie

Na oficjalnej stronie prezydenta Agata Duda przedstawiana jest w samych superlatywach. Jedak prawda jest taka, że aktualna pierwsza dama w przeciwieństwie do swoich poprzedniczek nie zabiera głosu w debacie publicznej. Strona internetowa prezydenta podaje jednak, że Agata Duda udziela ogromnego wsparcia osobom niepełnosprawnym.

Wśród aktywności, których podejmuje się Agata Duda wymienione zostały liczne wizyty w domach opieki, szpitalach i hospicjach. Jednak kiedy dochodzi do protestów, wówczas pierwsza dama nie okazuje tak wyraźnego wsparcia. Niekiedy bywało tak, że podczas protestów Agata Duda nawet nie opuszczała Pałacu Prezydenckiego. Zgodnie z informacjami podanymi przez TOK FM, pierwsza dama obiecywała wprowadzenie wielu zmian podczas rozmów z opiekunami osób niepełnosprawnych. Jednak nigdy nie doczekały się one zapowiadanego wsparcia.

- Było nam smutno, że nie pojawiła się inicjatywa żadnego kolejnego spotkania. Bo rozumiem, że tam na miejscu pani prezydentowa nie mogła czegoś zadeklarować albo po prostu pewnych rzeczy nie wiedziała. Ale mogła jednak powiedzieć: "sprawdzę, spotkamy się za jakiś czas i coś ustalimy". A tak się nie stało - wyznała Iwona Hartwich, mamą niepełnosprawnego Kuby, w rozmowie z TOK FM.

Dzisiaj grzeje:

1. Jackowski powiedział, gdzie jest Kacperek. Służby błyskawicznie udały się na miejsce, widok ściął ich z nóg

2. Mężczyzna biorący udział w poszukiwaniach Kacperka przerwał milczenie. Na jaw wyszły porażające fakty

Mając na uwadze powyższe, wielu Polaków może być oburzonych wpisem zamieszczonym na oficjalnej stronie prezydenta, który przedstawia pierwszą damę jako działaczkę mającą znaczny wpływ na rzekomą poprawę sytuacji osób niepełnosprawnych. Niestety same obietnice zmian nie sprawią, że ich życie staje się łatwiejsze.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koronawirus we Włoszech. Padły nowe rekordy dotyczące epidem
  2. Anna Lewandowska opublikowała pierwsze zdjęcie po porodzie. Jeden szczegół zdobył serca fanów
  3. Miliony widzów pokochało go w kultowym serialu. Media obiegła wiadomość o śmierci, zmarł dokładnie w swoje urodziny
  4. W sieci pojawiło się bardzo stare, niepublikowane zdjęcie Wodeckiego i Rodowicz. Mało kto wiedział, co robili za kulisami
  5. Ciężarna z Covid-19 wylądowała w szpitalu w ciężkim stanie. Zdesperowani lekarze podali jej osocze, efekt powala
  6. Nie wymaga pieczenia, umiejętności i nietypowych składników. Bajecznie proste ciasto robi się niemal samo

Krzysztof JackowskiJackowski pomaga w poszukiwaniu Kacperka. Kobieta zdradziła całą prawdę o działalności, jaką podejmujeCzytaj dalej

Źródła: PrezydentPL / TOK FM

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News