Agata Duda nagranie
Twitter/Kancelaria Prezydenta/Jakub Szymczuk
Irmina Jach - 5 Grudnia 2020

W sieci pojawiło się nagranie. Agata Duda z mężem proszą o pomoc, sytuacja jest bardzo poważna

Agata Duda i jej małżonek zdecydowali się na patronowanie kolejnej akcji charytatywnej. Para prezydencka wystąpiła w krótkim spocie reklamowym, którego celem jest zachęcenie Polaków do wzięcia udziału w inicjatywie "Szlachetna Paczka". Sytuacja potrzebujących jest w tym roku wyjątkowo poważna.

Agata Duda w ostatnich tygodniach wsparła kilka akcji dobroczynnych. Pierwsza dama, która zwykle ogranicza się do przekazywania prywatnej biżuterii na aukcje i licytacje, tym razem wystąpiła u boku męża w oficjalnym nagraniu, które pojawiło się na Twitterze Kancelarii Prezydenta.

Nagły zwrot akcji, księża jednak zorganizują kolędę. Zapadła nieodwracalna decyzja archidiecezjiNagły zwrot akcji, księża jednak zorganizują kolędę. Zapadła nieodwracalna decyzjaCzytaj dalej

Agata Duda zaapelowała do Polaków

Andrzej Duda zwrócił uwagę na to, że trwająca pandemia koronawirusa wpłynęła negatywnie na warunki życiowe wielu rodzin, których członkowie stracili pracę. Niektórzy Polacy zostali pozbawieni środków do życia i jak nigdy wcześniej potrzebują pomocy.

Zobacz także: Objawy niedoboru witaminy C. Jej brak wpływa na cały organizm

- Wielu rodzinom, które już wcześniej zmagały się z problemami, mimo własnych wysiłków teraz może być jeszcze trudniej. Szczególnie dotyczy to osób samotnych, chorych, niepełnosprawnych, seniorów i rodzin wielodzietnych - mówił prezydent.

- Polacy pokazują, że umieją się zjednoczyć i z entuzjazmem zaangażować w czynienie dobra dla innych, już od 20 lat łącząc się w akcji Szlachetna Paczka. Razem niesiemy wsparcie i radość tym, którzy tego naprawdę potrzebują - dodał.

Dalsza część tekstu pod galerią:

Niejeden może się konkretnie zdziwić. Niewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Agnieszka ChylińskaNiejeden może się konkretnie zdziwić. Niewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Agnieszka ChylińskaCzytaj dalej

Agata Duda postanowiła zaapelować do rodaków z prośbą o solidarność w tym niezwykle trudnym czasie. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia powinny skłonić do refleksji na temat ubóstwa, samotności i niezrozumienia.

Zobacz także: Małgorzata Kożuchowska jest nieuleczalnie chora. Jej codzienność jest porażająca

- Dlatego apelujemy do Państwa i gorąco zachęcamy, o wzajemną solidarność. Zwłaszcza w czasie, gdy wszyscy oczekujemy życzliwości i empatii - dodała Agata Duda.

"Szlachetna Paczka" organizowana jest od dwóch dekad. Co roku pomoc dla potrzebujących przygotowują zarówno znani aktorzy, muzycy i osoby publiczne, jak i zakłady pracy oraz anonimowi Polacy. W ubiegłym roku łączna wartość pomocy materialnej przekroczyła 45 milionów złotych.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Agata Duda jest także patronką 19. edycji akcji "Choinki Jedynki". Żona Andrzeja Dudy przekazała na aukcję charytatywną naszyjnik, który miała na sobie podczas niedawnej audiencji u papieża Franciszka, o czym poinformowano w mediach społecznościowych Kancelarii Prezydenta.

Podobny gest wykonała w stronę rodziców małego Mikołaja Karelusa, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Jedyną szansą dla chłopca jest niezwykle kosztowna terapia genowa. Na prośbę sąsiadek rodziny, Agata Duda przesłała białostoczanom szczególny prezent.

Agata Duda

Źródło zdjęcia: Twitter/Kancelaria Prezydenta

Zobacz także w naszych serwisach:

Ujawniono kto nie musi płacić za abonament RTV. Mamy pełną listę osób zwolnionych z opłatUjawniono kto nie musi płacić za abonament RTV. Mamy pełną listę osób zwolnionych z opłatCzytaj dalej

Źródło: TVP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News