Agata Duda złamała przepisy? Narażono zdrowie wielu młodych osób

Agata Duda złamała przepisy? Narażono zdrowie wielu młodych osób Źródło: Twitter Kancelaria Prezydenta

Agata Duda nie jest pierwszą damą, która ma świetną prasę. Bardzo często jest krytykowana za swoje decyzje lub zwyczajny brak reakcji na bardzo ważne wydarzenia, które mają miejsce w Polsce. Tym razem burzę wywołała relacja z wirtualnego spotkania, w którym brała udział. Czy doszło do złamania przepisów?

Agata Duda to żona obecnie urzędującego Prezydenta RP, Andrzeja Dudy. Przed przeprowadzką do pałacu prezydenckiego pracowała jako nauczycielka języka niemieckiego. 

Agata Duda spotkała się z uczniami

Agata Duda kochała pracę jako nauczycielka i wiele razy o tym mówiła. Nie należy jednak do grona Pierwszych Dam, które uwielbiane są przez tłumy i prasę. Bardzo często trafia pod ostrzał krytyki w związku z podejmowanymi decyzjami, lub w wyniku braku ich podejmowania oraz reakcji na bardzo ważne wydarzenia mające miejsce w kraju. Pod ostatnim postem udostępnionym na Twitterze przez Kancelarię Prezydenta zawrzało.

Agata Duda spotkała się z uczniami, a zdjęcia, które udostępniono wprawiło wielu ludzi w szok i wywołało oburzenie. Czy to możliwe, że Pierwsza Dama oraz organizatorzy spotkania z dziećmi złamali prawo, a do tego narazili życie uczestników?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Kontrowersyjna decyzja

Spotkanie co prawda miało charakter wirtualny, jednak tylko dla Pierwszej Damy. Ustawiono przed nią telewizor, na którym widziała obraz z Kolegium św. Stanisława Kostki. Jest to warszawskie liceum, do którego uczęszczają dzieci z byłych republik radzieckich polskiego pochodzenia. Agata Duda odpowiadała na pytania, które frapują obecnie uczniów, studentów, rodziców oraz nauczycieli w całej Polsce, jednak nie one stały się głównym powodem dlaczego o spotkaniu stało się głośno.

Na zdjęciach widać, że dzieci zebrane zostały w małym pomieszczeniu i siedzą bardzo blisko siebie. Nijak ma się to do panujących obecnie przepisów, które jasno określają, że obok siebie mogą przebywać dwie osoby. Konieczne jest też zachowanie odpowiedniej odległości. Pojawiają się głosy, że uczniowie i tak mieszkają w internacie jak jedna, wielka rodzina, jednak wielu oburzonych jest, że kazano im przebywać w tak małych odległościach oraz nie zapewniono im podstawowej ochrony.

Dzisiaj grzeje: 1. Z samego rana TVP przekazała druzgocące informacje. Nie żyje Pierwsza Dama Polonii

2. Czy można iść do sklepu po alkohol? Nowe obostrzenia. Policja wyjaśnia

Nie wiadomo czy jest to łamanie prawa

Żaden z uczniów na zdjęciu nie posiada chociażby maseczki ochronnej czy rękawiczek. Kontrowersja wywołała wiele negatywnych komentarzy, które zauważają, ze Agata Duda łamie prawo i naraża życie młodych ludzi. Nie jest jednak pewne czy jest to łamanie obowiązujących przepisów, czy nie. Decyzja o takim sposobie przeprowadzenia spotkania jest bardzo dyskusyjna i wywołała oburzenie wielu obywateli, którzy w trosce o zdrowie swoje i innych pozostają w domu unikając kontaktu z innymi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ma 104 lata i pokonał koronawirusa. Najstarsza osoba, która tego dokonała
  2. Anna i Robert Lewandowscy przekazali fortunę polskiemu szpitalowi. Wiemy, która placówka otrzyma wsparcie
  3. Najmłodsza ofiara śmiertelna koronawirusa. Niemowlęcia nie udało się uratować
  4. Cała się trzęsła i miała dreszcze. Anna Mucha nie wytrzymała, popłakała się na oczach milionów widzów
  5. Syn wyznał całą prawdę o śmierci rodziców na COVID-19. "Zmarli w odstępie kilku minut"
  6. Jasnowidz Jackowski ostrzegał. Do kamery powiedział co znajduje się w jedzeniu, które jemy prawie wszyscy

Źródło: Onet Kobieta

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News