Niebywale radosne informacje o ojcu Agaty Dudy. Nikt się nie spodziewał

Niebywale radosne informacje o ojcu Agaty Dudy. Nikt się nie spodziewał Źródło: Instagram.com prezydent_pl

Agata Duda została pierwsza damą w 2015 po tym, jak jej mąż, Andrzej Duda, wygrał wybory prezydenckie. Niewiele osób wie jednak, kim jest ojciec kobiety i teść głowy państwa. Media właśnie przekazały radosne informacje o prof. Julianie Kornhauserze.

Agata Duda jest córką prof. Juliana Kornhausera, wybitnego polskiego poety, prozaika, krytyka literackiego, autora książek dla dzieci oraz byłego działacza antykomunistycznego. Media obiegły właśnie nowe informacje o mężczyźnie. Fani autora mają powód do radości.

Agata Duda może pogratulować swojemu tacie, media obiegły radosne informacje

Nie wszyscy wiedzą, że teściem prezydenta Andrzeja Dudy jest prof. Julian Kornhauser, wybitny poeta tzw. Nowej Fali z lat 70. XX wieku, krytyk literacki oraz autor książek dla dzieci. Mężczyzna jest również działaczem krakowskiej opozycji antykomunistycznej, a ze względu na swoją działalność był nawet internowany i przebywał w jednym pokoju ze Stefanem Niesiołowskim.

Choć prof. Kornhauser ma za sobą opozycyjną walkę, od dzisiejszej sceny politycznej trzyma się raczej z daleka. Niedawno media obiegły informacje, że mężczyzna wydaje nową książkę, a wielbiciele twórczości pisarza zastanawiali się, czy będzie ona poruszała kwestie polityczne w związku z intrygującym tytułem publikacji, który brzmi "Krytyka zebrana".

Ojciec Agaty Dudy wydaje kolejną książkę

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Oprócz córki, prof. Julian Kornhauser wraz ze swoją żoną, Alicją Wojną-Kornhauser, doczekał się również syna. Dr Jakub Kornhauser jest literaturoznawcą, pracownikiem naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego, tłumaczem oraz poetą, tak samo, jak jego ojciec. Syn profesora jest także jednym z redaktorów jego najnowszej książki.

Dzisiaj grzeje: 1. Poszukiwania 4-letniego Marka szybko się zakończyły. Finał przechodzi najśmielsze wyobrażenia

2. Piorunujące doniesienia o synu Zenona Martyniuka. Jest gorzej, niż wszyscy myśleliśmy

- Podstawą edycji [...] stały się tomy przygotowane przez pisarza, uzupełnione tekstami, które nie ukazały się w wydaniach książkowych, a zostały odnalezione na podstawie dostępnych bibliografii narodowych oraz informacji wydobytych z domowego archiwum poety. [...] Znaleźliśmy również miejsce dla tych spośród bardzo licznych tekstów slawistycznych Juliana Kornhausera, które wpisują się w przyjętą przez nas strategię edytorską. […] Uwzględniliśmy także kilka tekstów pochodzących z monografii wieloautorskich i druków pokonferencyjnych, przy czym kryterium wyboru zakładało w pierwszej kolejności ich eseistyczny, niekoniecznie ściśle naukowy, charakter - można przeczytać w nocie edytorskiej i opisie książki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wczesne objawy raka trzustki. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Córka Adama Małysza wyjawiła swoją tajemnicę sprzed lat. W dzieciństwie bez przerwy towarzyszył jej strach
  3. Uwielbiana sieć sklepów niedługo zniknie z Polski. Oddaje produkty za pół darmo
  4. Matka weszła do pokoju córeczki i stanęła jak wryta. Dziewczynka nie była sama, kobieta błyskawicznie sięgnęła po telefon
  5. Dorwali ją w kościele i zrobili okropne rzeczy. Jej ciało nie wytrzymało, ciężko powstrzymać łzy
  6. Szykują się ogromne grzybobrania. Znalazł 7 grzybów w 1 miejscu

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News