Nie milkną echa wyrzucenia chorego dziecka przez księdza z kościoła w Kiełczu, który zamieszkuje 800 mieszkańców. Parafianie są zdumieni, a lokalni księża stają w obronie duchownego, co budzi niepokój i konflikt między lokalnym Kościołem a wiejską społecznością wiernych. 

W święta wielkanocne, podczas jednej z mszy, wikary Jacek zwrócił się do matki 5-letniego, chorego Wojtka słowami, które zszokowały parafian.

– Gdyby matka była mądra, to by wyszła z dzieckiem z kościoła – powiedział zdenerwowany zachowaniem niepełnosprawnego dziecka, które śpiewało „na swój sposób”.

Wojtek nie jest mieszkańcem wsi, ale przybywa do babci w odwiedziny. Jest ciężko chory, ślepy, nie mówi i nie chodzi. Innym księżom nie przeszkadzało jego nietypowe zachowanie podczas mszy, wręcz się do niego uśmiechali. Wikary Jacek nie mógł jednak powstrzymać się przed złośliwym komentarzem. Według niego, dziecko przeszkadzało wiernym w modlitwie i skupieniu.

– Robicie z księdza nie wiadomo co. Ksiądz to strasznie przeżywa. Nic strasznego się nie stało. Zwrócił uwagę i koniec. A ludzie właśnie współczują księdzu. Koniec kropka – komentuje proboszcz parafii.

Dziennikarze zainteresowali się wsią, która nigdy wcześniej nie znalazła się pod lupą mediów. Udało im się porozmawiać z właścicielem lokalnego sklepu, który jest centrum rozmów i spotkań mieszkańców. Jak się okazuje, ludzie nadal pamiętają incydent ze świąt.

– Powiem pani jedno. Zaskoczył nas. Zaskoczył strasznie! Żeby z kościoła wypraszać? Coś chyba jest nie tak. Ludzie dużo gadają. Są bardzo zniechęceni, mówią, że ksiądz niesłusznie postąpił. Jeszcze nie spotkałem ani jednego mieszkańca, który powiedziałby dobrze na ten temat. Jeszcze nigdy nie było takiej sytuacji, by wypraszać kogoś z kościoła – mówi.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: naTemat.pl 

...

Zobacz również