Francją po raz kolejny wstrząsa skandal z udziałem prezydenta Emmanuela Macrona. Tym razem chodzi o jego makijażystkę.

Społeczeństwo francuskie nie może uwierzyć w to, ile zarabia osobista makijażystka odpowiedzialna za przygotowywanie Emmanuela Macrona do publicznych wystąpień.

Kobieta, zajmująca się prezydentem od czasów jego zwycięskiej kampanii wyborczej wystawiła jak na razie dwie faktury, które opłacił Pałac Elizejski. Do dokumentów dotarła francuska gazeta „Le Point”.

Rachunki opiewają aż na 10 i 16 tys. euro. Tyle specjalistka od makijażu zarobiła tylko w ciągu pierwszych trzech miesięcy prezydentury Macrona. Inaczej niż także kosztowna makijażystka Francois Hollande’a, nie otrzymuje wynagrodzenia co miesiąc, a w zależności od wykonanej pracy. Oznacza to, że koszt, jaki ponosi państwo na jej rzecz jest w rzeczywiści o wiele większy.

Francuskie media żywo interesują się sprawami wyglądu przywódców kraju. Niedawno podano do informacji, ile kosztował fryzjer poprzedniej Głowy Państwa Republiki. Miał on zarabiać 10 tys. euro brutto miesięcznie oraz zwracano mu koszty za mieszkanie. Ile Francuzi łożą na fryzurę obecnego prezydenta, jak dotąd nie ujawniono.

źródło: rmf24.pl

...

Zobacz również

Ta makijażystka całkiem oszuka twój umysł!