Jak donosi Komenda Miejska Policji w Sopocie, w nadmorskim kurorcie doszło do zaskakującego rasistowskiego ataku. 59-letni mężczyzna pochodzący spod Łodzi zablokował wejście do kościoła młodej kobiecie oraz jej córce tylko dlatego, że dziewczynka miała ciemną skórę. Sprawą zajęły się już odpowiednie służby.

Mężczyzna odpowiedzialny za rasistowskie zachowanie otwarcie przyznał, nawet w obecności policjantów, że nie chciał wpuścić dziecka do kościoła z powodu koloru jego skóry. Sytuacja stała się na tyle napięta, że na miejsce zdarzenia świadkowie wezwali funkcjonariuszy. 59-latek starał się przed nimi uciec, jednak szybko został zatrzymany.

Obecnie mężczyźnie grozi kara trzech lat pozbawienia wolności za znieważenie osoby małoletniej na tle rasowym. Prawdopodobnie nie poczuwa się nawet do odpowiedzialności i nie widzi swojej winy, gdyż do końca był przekonany, że jego zachowanie jest słuszne. Media oraz internauci bardzo szybko zainteresowali się całą sprawą, w większości potępiając kontrowersyjną postawę dorosłego człowieka wobec całkowicie bezbronnego, nieświadomego dziecka.

...

Zobacz również