Taśmy Kaczyńskiego to nie wszystko. Kolejna afera z PiS właśnie wyszła na jaw

Taśmy Kaczyńskiego to nie wszystko. Kolejna afera z PiS właśnie wyszła na jaw Źródło: fot.youtube.com/Portal wPolityce

Afera w KGHM zakończy rządy PiS? Pomimo tego, że zamieszanie w jednej z największych rządowych spółek zostało przyćmione przez sprawę Bartłomieja M. i publikację nagrań z udziałem Jarosława Kaczyńskiego, to sprawa, w której chrześniak wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości miał ustawiać rządowe przetargi na kwotę 3,2 miliona złotych, może w równie dużym stopniu wstrząsnąć polską opinią publiczną.

Afera w KGHM nie należy do najbardziej medialnych w ciągu ostatniego, bardzo chaotycznego tygodnia w polskiej polityce. Pomimo tego, że o wiele większe emocje wśród Polaków wzbudziła afera w Ministerstwie Sprawiedliwości i publikacja materiałów Gazety Wyborczej, to wydarzenia, jakie miały miejsce w KGHM, są w równie dużym stopniu bulwersujące. Czy to właśnie ta afera pogrąży rządy Prawa i Sprawiedliwości?

Afera w KGHM. Rodzina wiceszefa PiS ustawiała przetargi?

Według doniesień Gazety Wyborczej, w jednej z największych rządowych spółek miało dość do przekrętu. Zatrudniony w firmie Karol Kos, który jest chrześniakiem Adama Lipińskiego z Prawa i Sprawiedliwości miał ustawić przetargi na kwotę 3,2 miliona złotych. Według doniesień medialnych, w spółce znane były praktyki Kosa, o których chciał poinformować Grzegorz Mach, bezpośredni przełożony pracownika spółki. Gdy był bliski ujawnienia skandalu, został wylany z pracy przez zarząd spółki. KGHM odparło zarzuty Gazety Wyborczej w stosownym oświadczeniu. - Zmiany w przetargach, o których pisze 'Gazeta Wyborcza', nie spowodowały strat finansowych w KGHM Polska Miedź SA. Jeden z przetargów został unieważniony, w przypadku drugiego doszło do zmiany trybu przetargu. W trzecim przypadku konsekwencją było kilkumiesięczne opóźnienie wdrożenia rozwiązania. Ustalenia pionu bezpieczeństwa nie wykazały, aby ingerencja dyrektora ds. technicznych miała znamiona działań celowych i nie wskazuje na próbę nadużycia zajmowanego stanowiska - czytamy w treści dokumentu opublikowanego przez spółkę.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czy sprawa Kosa obciąży Prawo i Sprawiedliwość?

Pomimo tego, że sprawa domniemanych malwersacji finansowych przez Karola Kosa mogła wzbudzić wielkie emocje wśród polskiej opinii publicznej, to nie odbiła się ona wielkim echem wśród krajowych mediów za bardzo zajętych innymi, równie bulwersującymi doniesieniami z obozu Prawa i Sprawiedliwości. Czy gdy sprawa Bartłomieja M., jak też "Taśm Kaczyńskiego" umilknie, doczekamy się medialnej burzy dotyczącej zamieszaniu w KGHM? Nie da się ukryć, że temat ten, pomimo tego, że został przyćmiony przez inne, może wzbudzić wielkie emocje wśród obserwatorów polskiego życia politycznego, jak też zmniejszyć poparcie dla obozu władzy. Czy tak się stanie? Odpowiedź poznamy przy wyborach.
ZOBACZ TAKŻE
  1. Katarzyna Dowbor otarła się o ŚMIERĆ! Przejmujące wyznanie dziennikarki o PORODZIE
  2. Pola Raksa brutalnie zgwałcona i ukrzyżowana. Aktorka doświadczyła dramatycznych scen
  3. CBA zajmie się Kaczyńskim? Jest żądanie sprawdzenia jego oświadczenia majątkowego 
  4. Krystyna Pawłowicz ostro o taśmach Kaczyńskiego. Jej słowa rozjuszyły internautów
 
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News