Jak się okazuje, na aferach w BOR związanych z limuzynami wcale się nie skończy. Teraz bowiem ujawniono, że służby mają wątpliwości co do stanu hotelu, w którym wielokrotnie nocował prezydent Andrzej Duda, gdy odwiedzał Zakopane, aby pojeździć na nartach. Ośrodek ma nie posiadać bowiem… zgody na użytkowanie.

„Luksusowy czterogwiazdkowy hotel Belvedere położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego, przy jednej z najpiękniejszych dolin tatrzańskich – Dolinie Białego. Spacer do centrum Zakopanego zajmuje około 10 minut. Takie położenie hotelu gwarantuje relaks i wypoczynek” – przeczytać można na stronie hotelu, w którym często zatrzymywał się podczas wyjazdów do Zakopanego prezydent Duda. Personel i właściciele chętnie chwalili się jego obecnością, uwieczniając ją na licznych fotografiach umieszczanych na portalach społecznościowych. Jak się jednak okazuje, rzeczywistość nie jest tak bajkowa, jak w opisach umieszczonych w internecie.

Hotel nie posiada potrzebnych do funkcjonowania pozwoleń. Najważniejszym z nich jest wydawane przez straż pożarną zapewnienie o bezpieczeństwie przeciwpożarowym, którego ośrodek jednak nie uzyskał. Zaznaczyć warto, że w hotelu już raz wybuchł pożar, a personel musiał wtedy ewakuować z budynków ok. 400 gości.

Właścicielka ośrodka twierdzi, że posiada on wszystkie pozwolenia. Jedynie jedna z sal konferencyjnych miała nie zostać jeszcze oddana do użytku. Dziennikarze twierdzą jednak, że przed budynkiem wciąż umieszczona jest tablica informująca o trwającej budowie.

Sprawdzaniem hotelu zajęło się już ABW. W sprawę zaangażowała się także prokuratura, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz krakowski wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego. Media zaznaczają jednak, że stało się to zdecydowanie za późno, a wpadkę przypisują BOR, który według nich naraził na ogromne niebezpieczeństwo – w tym nawet zamach na jego życie, bo to też trzeba brać pod uwagę oraz kolejny pożar w budynku – prezydenta Dudę aż trzykrotnie w ostatnim czasie, gdy przebywał w Zakopanem.

Fot. Facebook

Zobacz również