Afera na spotkaniu z Dudą! "Będziesz siedział"

Afera na spotkaniu z Dudą! "Będziesz siedział"

Prezydent Duda swoją obecnością zaszczycił ostatnio młodych harcerzy, którzy rok temu przeżyli tragiczne wydarzenia w Suszku. Nikt nie spodziewał się, że nagle wśród harcerskich piosenek zagrzmią słowa gróźb wobec prezydenta. Dało się słyszeć krzyki "Będziesz siedział!"

Młodzi harcerze, z którymi spotkał się prezydent Duda to ci sami, którzy w zeszłym roku spędzili dramatyczne chwile podczas nawałnicy w Suszku. Wtedy śmierć poniosły dwie druhny, grupa straciła również ogromne ilości profesjonalnego sprzętu. Andrzej Duda postanowił zrekompensować im straty chociaż częściowo - w tym wypadku zakupił dla drużyny spory namiot. Nie spodziewał się jednak, że podczas wspólnego śpiewana piosenek, nagle usłyszy z tłumu obelgi i groźby. Protestujący nie odstępują Andrzeja Dudy na krok i znów dali o sobie wyraźnie znać.

Prezydent Duda mówił z uczuciem do harcerzy. Chwilę później wybuchła afera

- Obóz to szkoła życia - mówił z przejęciem Andrzej Duda, który w przeszłości również był zuchem, a następnie harcerzem. Jednak uroczystą przemowę w jednej chwili przerwało nienawistne skandowanie członków Komitetu Obrony Demokracji. Członkowie KOD-u śledzili prezydenta od dawna, a na jego spotkanie z młodzieżą przynieśli transparenty z napisami "Warto być przyzwoitym" oraz "Duda - harcerz bez honoru". Przez megafon głośno nawoływali do prezydenta, grożąc mu, że za swoje czyny "będzie siedział". Jeden z dorosłych harcerzy prosił skandujących o spokój, jednak nie przyniosło to większego skutku. Do protestu dołączyli okoliczni mieszkańcy, którzy także nie popierają działań Andrzeja Dudy jako prezydenta Polski.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ojciec rzuca Morawieckiemu kłody pod nogi. Premier może się po tym nie podnieść
  2. Lech Wałęsa załamany. Rozpoczął się proces, może zrujnować jego rodzinę
  3. Duda chciał wyrwać mikrofon 95-letniemu powstańcowi. Wszystko nagrano!
  4. Odcinali psu głowę powoli, przez wiele miesięcy. Potrzebna pomoc
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News