Prezydent Duda swoją obecnością zaszczycił ostatnio młodych harcerzy, którzy rok temu przeżyli tragiczne wydarzenia w Suszku. Nikt nie spodziewał się, że nagle wśród harcerskich piosenek zagrzmią słowa gróźb wobec prezydenta. Dało się słyszeć krzyki „Będziesz siedział!”

Młodzi harcerze, z którymi spotkał się prezydent Duda to ci sami, którzy w zeszłym roku spędzili dramatyczne chwile podczas nawałnicy w Suszku. Wtedy śmierć poniosły dwie druhny, grupa straciła również ogromne ilości profesjonalnego sprzętu. Andrzej Duda postanowił zrekompensować im straty chociaż częściowo – w tym wypadku zakupił dla drużyny spory namiot.

Nie spodziewał się jednak, że podczas wspólnego śpiewana piosenek, nagle usłyszy z tłumu obelgi i groźby. Protestujący nie odstępują Andrzeja Dudy na krok i znów dali o sobie wyraźnie znać.

Prezydent Duda mówił z uczuciem do harcerzy. Chwilę później wybuchła afera

– Obóz to szkoła życia – mówił z przejęciem Andrzej Duda, który w przeszłości również był zuchem, a następnie harcerzem.

Jednak uroczystą przemowę w jednej chwili przerwało nienawistne skandowanie członków Komitetu Obrony Demokracji. Członkowie KOD-u śledzili prezydenta od dawna, a na jego spotkanie z młodzieżą przynieśli transparenty z napisami „Warto być przyzwoitym” oraz „Duda – harcerz bez honoru”. Przez megafon głośno nawoływali do prezydenta, grożąc mu, że za swoje czyny „będzie siedział”.

Jeden z dorosłych harcerzy prosił skandujących o spokój, jednak nie przyniosło to większego skutku. Do protestu dołączyli okoliczni mieszkańcy, którzy także nie popierają działań Andrzeja Dudy jako prezydenta Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ojciec rzuca Morawieckiemu kłody pod nogi. Premier może się po tym nie podnieść
  2. Lech Wałęsa załamany. Rozpoczął się proces, może zrujnować jego rodzinę
  3. Duda chciał wyrwać mikrofon 95-letniemu powstańcowi. Wszystko nagrano!
  4. Odcinali psu głowę powoli, przez wiele miesięcy. Potrzebna pomoc

Agata Duda ma swoje sekrety. 10 faktów z jej życia, którymi się nie chwali [ZDJĘCIA]

Prezydent Duda zaatakowany w KFC. Internauci nie mogli się powstrzymać [MEMY]

Zobacz również