AFERA! Polityk PiS złożył mandat

AFERA! Polityk PiS złożył mandat

To z pewnością nie jest dobry czas dla obozu władzy. Bezustannie na wierzch wypływają nowe afery, a ich grono zasilił właśnie polityk PiS, który złożył mandat. Jak twierdzi, zrobił to dla dobra partii.

Dziś rada miasta Konina miała zająć się wnioskiem wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna, który zwrócił się do radnych o wygaszenie mandatu Karola Skoczylasa. Samorządowiec ubiegł jednak swoich kolegów i samodzielnie się go zrzekł. ZOBACZ TAKŻE: To będzie międzynarodowy skandal! Wyciekła tajna notka PiS Wniosek dotarł do radnych pod koniec zeszłego miesiąca i dopiero dziś miał zostać przedyskutowany. Wojewoda swoją prośbę motywował poważnym naruszeniem prawa, którego dopuścić się miał Skoczylas. - Wezwanie zostało skierowane w związku z naruszeniem przez radnego zakazu prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której uzyskał mandat - przekazał Onetowi rzecznik Hoffmanna, Tomasz Stube. ZOBACZ TAKŻE: Ujawniono szokującą przeszłość Ziobry! Doniósł na kolegów Jako pierwsi sprawę kilka miesięcy temu podnieśli miejscowi działacze Komitetu Obrony Demokracji, którzy domagali się wygaszenia mandatu Skoczylasa. Argumentowali swoje stanowisko tym, że polityk PiS, a raczej jego firma deratyzacyjna świadczyła odpłatne usługi m.in. miejskiej szkole. Radni, którzy zajęli się sprawą miesiąc później, odrzucili jednak taką możliwość.

Polityk PiS złożył mandat

Karol Skoczylas swój mandat postanowił jednak złożyć samodzielnie. W piśmie przesłanym do biura rady miejskiej w Koninie napisał, że "pragnie przerwać całe zamieszanie". Na miejscu radnego zastąpi go Jakub Eltman. - Czynię to nie z poczucia winy czy z powodu błędów, które popełniłem. Wręcz przeciwnie. W aspekcie moralnym, który jest dla mnie najważniejszy, ale także w wymiarze formalnym nie mam sobie nic do zarzucenia - napisał polityk PiS. ZOBACZ TAKŻE: Bunt posłów PiS przeciw Kaczyńskiemu! Mają 2 żądania, nie chcą słuchać prezesa Innego zdania jest natomiast niezależny radny Michał Kotlarski, który dziennikarzom Onetu wyjawił, iż w całej sprawie chodzi o faktury na duże pieniądze, bo aż kilkadziesiąt tysięcy złotych. - Przekrój tych spółek jest szeroki, są wśród nich m.in. miejskie przedsiębiorstwo energetyki cieplnej oraz gospodarki komunalnej - powiedział Kotlarski. ZOBACZ TAKŻE: Będzie skandal! Duda publicznie wyszydził żonę Macrona źródło: onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News