Afera po śmierci Młynarskiego. “Wstyd! Polska kretynieje i bydlęcieje”

Afera po śmierci Młynarskiego. “Wstyd! Polska kretynieje i bydlęcieje”

15 marca zmarł Wojciech Młynarski - znany poeta, reżyser i autor tekstów piosenek. O jego śmierci poinformowała córka, Paulina Młynarska. Jest to bez wątpienia ciężki czas dla jej rodziny, jednak nie wszyscy internauci potrafili to uszanować. Powodem są poglądy polityczne Młynarskiego, często sprzeczne z ich myśleniem. W obronie artysty postanowił jednak stanowczo stanąć Rafał Ziemkiewicz. To, co napisał, wywołało prawdziwą aferę.

- "Tylko przypomnę, że Pan Wojciech popierał KOD, Komorowskiego itp..."; "ostatnie miesiące i lata poświęcam walce z PO, kodziarstwem, lewakami i czarnymi protestami. Młynarski dla mnie to ich synonim"; "Niestety W.Młynarski ostatnio wyraźnie rozpoczął walkę z PIS bezkrytycznie adorując PO i wypisując anty-PiS-owskie wiersze" - to tylko niewielka część wpisów, które po informacji o śmierci doskonałego artysty pojawiły się na portalach społecznościowych. Internauci nie potrafili uszanować spokoju jego rodziny ani oddać mu prawdziwych zasług dla polskiej sztuki i kultury.

Takie właśnie słowa rozsierdziły Rafała Ziemkiewicza, który odpowiedział na nie bardzo ostro. - Trzeba mieć partyjnie nasr*** w głowie, by w dniu śmierci genialnego artysty wypominać mu, że na starość zrobił parę słabych agitek. Wstyd! Polska kretynieje i bydlęcieje. Smutek i zażenowanie od białego rana - oburzył się, stanowczo kontrując dziwne i czasami naprawdę prostackie zachowanie internautów.

Ziemkiewicz wywołał wpisem prawdziwą aferę. Wiele osób odpowiedziało mu w niezbyt miłych i rzeczowych słowach. Część jednak przyznała publicyście rację, jednocześnie nawołując do zachowania należnej powagi i spokoju wobec Młynarskiego i jego rodziny.

fot. twitter (R_A_Ziemkiewicz)
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News