Franciszek w centrum pedofilskiej afery! Skandal roku rozrywa Watykan

Franciszek w centrum pedofilskiej afery! Skandal roku rozrywa Watykan

Papież Franciszek w tarapatach! Watykanem wstrząsnęła afera pedofilska, która może na zawsze odmienić Kościół. Co się wydarzyło i jakie są najnowsze decyzje duchownych oraz służb?

W Melbourne rozpoczęła się pierwsza taka sądowa sprawa w historii. Trwają przesłuchania ok. 50 osób, które oskarżają kardynała George'a Pella o molestowanie nieletnich. ZOBACZ TAKŻE: Nieoczekiwana DYMISJA w rządzie PiS!

Afera pedofilska w Watykanie

Dlaczego rozprawy są tak wyjątkowe? Przede wszystkim sytuację zmienia fakt, iż nigdy wcześniej przed sądem nie postawiono duchownego, który miałby tak wysoką i mocną postawę w Kościele. Sprawę dodatkowo komplikuje to, że Pell był bardzo bliskim współpracownikiem papieża Franciszka, który mimo woli znalazł się w samym centrum afery. Od 2014 roku pełnił bowiem funkcję Prefekta Sekretariatu ds. Gospodarczych Watykanu, czyli był po prostu skarbnikiem Stolicy Apostolskiej.

Ksiądz przed sądem

Dlaczego rozprawy odbywają się właśnie w Melbourne? Przed podjęciem prestiżowej pracy przy papieżu, duchowny pozostawał na stanowisku arcybiskupa Sydney. To właśnie tam doszło więc prawdopodobnie do większości jego rzekomych przestępstw. Sam Pell zaprzecza wszelkim oskarżeniom. Twierdzi także, iż tuż po oczyszczeniu z zarzutów chce powrócić do pracy w Watykanie. Nie wiadomo jednak, czy kiedykolwiek dostanie taką szansę. ZOBACZ TAKŻE: To miała być rutynowa wizyta. Najsłynniejsza aktorka „M jak Miłość” operowana źródło: pudelek.tv Następny artykuł