Gazeta Wyborcza słynie z mocnych opinii. Zdarza się, że wywołują one kontrowersje nawet, kiedy wyrażone są w formie graficznej. Tak właśnie było ostatnio, przy okazji ilustracji załączonej do głośnego wywiadu.

Ostatnie, weekendowe wydanie Gazety Wyborczej, wywołało prawdziwą burzę. „Magazyn Świąteczny” miał przykuwać uwagę potencjalnego czytelnika swoją okładką. Przedstawiono na niej Jarosława Kaczyńskiego… oddającego mocz.

Na wzbudzającej kontrowersje ilustracji prezes PiS sika na symbol Unii Europejskiej. Grafik chciał w ten sposób oddać stosunek Kaczyńskiego do wspólnoty. Obrazek załączono do głośnego wywiadu Bartosza T. Wielińskiego z byłym ministrem spraw zagranicznych, Radosławem Sikorskim i jego żoną, znaną publicystką, Anne Applebaum.

– Kaczyńskiemu marzy się suwerenny zamordyzm z poparciem USA. A tego z członkostwem w Unii Europejskiej pogodzić się nie da – czytamy w wywiadzie.

Zdjęcie spotkało się z falą krytyki. Głos w sprawie zabrał m.in. publicysta „Do Rzeczy”, Piotr Semka.

– Od lat budzą mój sprzeciw opinie różne GW. Ale dziś doszło do tego zażenowanie wulgarnością rysunku. To jest przekroczenie kolejnej granicy – skomentował Semka.

Podobną ilustrację opublikowała swego czasu Zachodniopomorska PO. Na grafice widoczny był prezes PiS, oddający mocz na tłum ludzi, układający się w kształt granic Polski.

źródło: DoRzeczy

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=hE8DTQ0wSsc

...

Zobacz również