Czerwony Krzyż w centrum afery! Cała organizacja traci w oczach ludzi przez „niewłaściwe zachowania seksualne”. Takiego skandalu tam jeszcze nie było. Do tego miało dochodzić w ciągu ostatnich trzech lat.

21 członków personelu odeszło z pracy w Czerwonym Krzyżu z powodu niewłaściwych zachowań seksualnych.

ZOBACZ TAKŻE: „Zostawił mnie i dzieci. Ma kochankę”. Żona Piotra Żyły potwierdza doniesienia Pikio.pl!

Czerwony Krzyż zakazuje

To wszystko dlatego, że kodeks Czerwonego Krzyża zakazuje pracownikom korzystania z jakichkolwiek, odpłatnych usług seksualnych.

W Czerwonym Krzyżu pracuje 17 tys. osób. Niestety, zdarzają się tam różnego rodzaju nadużycia, jak to zwykle bywa w tak dużej grupie. Dlatego szefostwo Czerwonego Krzyża w Genewie zwołało wewnętrzny audyt.

Był to trudny, ale ważny dzień – powiedział Yves Daccord, dyrektor generalny Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża (MKCK). Jego wypowiedź odnosiła się do tego, że osoby które płaciły za usługi seksualne zrezygnowały lub zostały zwolnione z pracy.

ZOBACZ TAKŻE: Polska policja otworzyła ogień! Ogromny chaos informacyjny

Niepokojące doniesienia

Do audytu skłoniły Czerwony Krzyż pojawiające się w ostatnich tygodniach doniesienia o nadużyciach w organizacjach humanitarnych.

Między innymi chodziło o sześć przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci przez pracowników organizacji Plan International.

ZOBACZ TAKŻE: Politycy PO przyłapani w knajpie! Schetyna musiał trzymać się kolegi

„Zdrada ludzi i społeczności”

– Takie zachowanie jest zdradą ludzi i społeczności, którym mamy służyć. Jest to sprzeczne z ludzką godnością. Powinniśmy być bardziej czujni i zapobiegać takim sytuacjom – komentował tę sprawę Daccord.

Czerwony Krzyż wydał oświadczenie, że w przyszłości każdy pracownik, w którego przypadku okaże się, że naruszył kodeks postępowania „zostanie pociągnięty do odpowiedzialności”.

Czy Igrzyska w Pjongczang to porażka polskich sportowców?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Internauci wybrali! 10 najlepszych memów od powstania internetu


Tak żyje bajecznie bogaty książę Brunei [ZDJĘCIA]

Źródło: wiadomosci.onet.pl