Adrian Zandberg: Panu Morawieckiemu nie podoba się data budowy Pałacu

Adrian Zandberg: Panu Morawieckiemu nie podoba się data budowy Pałacu

Pan prezes Morawiecki chce zburzyć warszawski Pałac Kultury. To kolejny wpływowy polityk PiS, który zapowiada zniszczenie teatrów, muzeów i innych instytucji kultury, które mieszczą się w tym budynku.

Panu Morawieckiemu nie podoba się data budowy Pałacu. Czy PiS będzie szedł tym tropem dalej? Znaczna część warszawskich szkół została zbudowana przed 1989 rokiem. Niektóre - w ramach propagandowego programu "Tysiąc szkół na tysiąclecie". Czy one też są zbrukane i należy je w związku z tym wyburzyć? No i co robimy z komunistycznym Ursynowem? Czy PiS może dopuścić, by setki tysięcy ludzi mieszkały w komunistycznych blokach? Co prawda rząd może im w zamian zaoferować tylko slajdy z Powerpointa o Mieszkaniu+, ale mieszkańcy Ursynowa na pewno zrozumieją konieczność radykalnego odcięcia się od niesłusznej przeszłości. Kiedy buldożery oczyszczą teren, będzie można bezpiecznie wysadzić w powietrze ursynowskie stacje metra - to przecież także relikt komuny. Trzeba też odpowiedzieć sobie w końcu na trudne pytanie: co z budynkami, które odbudowano pod rządami PZPR. Rekonstrukcja Starówki i Zamku Królewskiego miała aspekt propagandowy. Burzymy?
Kiedy pan prezes Morawiecki konsekwentnie oczyści przestrzeń z "reliktów komunizmu", to na końcu zobaczy Warszawę dokładnie taką jak z filmu "Miasto ruin". Może go obejrzeć w całkowicie poprawnym politycznie Muzeum Powstania Warszawskiego. Teren po wyburzeniu Pałacu miałby zostać zabudowany kamienicami. Z pewnością koledzy pana prezesa, deweloperzy i bankierzy, już się cieszą na ten pomysł. Adrian Zandberg, Partia RAZEM
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News