Dzień z życia bezdomnego psa. Nagranie rozdziera serce, taki widok ciężko wyrzucić z pamięci

Dzień z życia bezdomnego psa. Nagranie rozdziera serce, taki widok ciężko wyrzucić z pamięci Źródło: Wikimedia Commons/Stolbovsky

Adopcja psa w mniemaniu wielu osób jest skomplikowana i nigdy nie wiadomo, jak będzie zachowywać się zwierzę. Ludzie, którzy obejrzeli reportaż z życia psa przy ruchliwej ulicy w dużym mieście, natychmiast zaczęli zastanawiać się, jak można pomóc bezbronnym i bezdomnym zwierzakom.

Adopcja zwierzęcia zdaniem większości osób bywa zbyt czasochłonna. Prościej wziąć psa lub kota od kogoś innego niż podpisywać zobowiązujące papiery adopcyjne. Po obejrzeniu reportażu nagranego z perspektywy bezdomnego psa, wielu ludzi zmieniło zdanie i teraz chcą z całych sił pomagać czworonogom. Dopiero to nagranie otworzyło im oczy na to, z czym codziennie musi mierzyć się biedne i samotne zwierzę.

Adopcja jest nieosiągalna dla większości bezpańskich psów. Proza ich życia jest przerażająca

Bezdomne psy to ogromny problem, szczególnie w dużych miastach. Codziennie muszą uważać, by nie stracić życia pod kołami auta lub nie zostać zaatakowanym przez przypadkowe osoby. Ich priorytetem jest też walka o jedzenie. To nie jedyne problemy, z jakimi boryka się bezpański pies. Specjalna kamera zamontowana na szyi zwierzęcia pokazała wszystkie kłopoty i rozczarowania z życia czworonoga.

Pobudka zazwyczaj ma miejsce po niezbyt dobrym śnie - psy muszą cały czas być czujne i dbać o swoje życie nawet w czasie spoczynku. Dzień tego czworonoga zaczął się akurat od wylania na niego wiadra zimnej i brudnej wody przez jedną z lokalnych gospodyń. Potem zaczął się maraton szukania jedzenia. Kiedy pies znajduje kawałek surowego udka z kurczaka, jest wniebowzięty. Niestety, chwilę potem kamera pokazuje, jak przysmak wpada między szczeliny gruzu. Trzeba szukać dalej.

Jedzą stare rzeczy, nie mają dostępu do wody, są kopane

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na drodze psa znajdują się chodniki, okolice koszy na śmieci, tyły lokalnych jadłodajni i przede wszystkim wysypisko śmieci. Kiedy żołądek został wypełniony choć w połowie, czworonoga łapie pragnienie. Próbuje pić z zamkniętego zaworu - kończy się na tym, że chłepcze wodę z brudnej kałuży. Nierzadko jest kierowana w jego stronę agresja przypadkowych osób. Dzieci biegają za nim z kijami, rzucają kamykami, dorośli kopią, biją i odganiają. Nawet przejście przez ulicę jest wyczynem. Na kolację je stare ciastko przysypane pyłem.

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarna polska piosenkarka miała tragiczny wypadek. Całą noc leżała w rowie, nikt jej nie znalazł. Przez lata dochodziła do siebie
2. Pedofil w programie TVN?! Pilna akcja policji, jest oświadczenie prokuratury

Całe nagranie to dobrze wykonana kampania promująca adopcję psów. Została przygotowana przez organizację World For All Animal Care and Adoptions z siedzibą w Mumbaju, aby zwrócić uwagę na problem bezdomnych psów. Twórcy zaznaczają, że w trakcie filmowania nie ucierpiał żaden pies, a poszczególne ujęcia były zmontowane lub ustawione. Nie jest jednak tajemnicą, że tak wygląda dzień tysięcy psów na całym świecie. Tylko adopcja pomogłaby rozwiązać ich problem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wymiana małego elementu w aucie grozi mandatem 500 zł lub utratą dowodu rejestracyjnego. OSTRZEŻENIE dla kierowców
  2. Jolanta Kwaśniewska nie wytrzymała. Podczas wywiadu ujawniła całą prawdę, wszystkim opadły szczęki
  3. 22-latek zgwałcił zaledwie 13-miesięczną dziewczynkę. Nieoficjalne doniesienia są porażające, ujawniono, do czego wykorzystał papierosy
  4. Ogromne zniżki w Biedronce! Tak niskich cen popularnych produktów nie było od dawna, trzeba się spieszyć
  5. Zjadłeś czekoladę i usiadłeś "za kółkiem"? Możesz dostać srogi mandat, a nawet stracić prawo jazdy

Źródło: Bored Panda

Następny artykuł