Rodzina porzuciła 10-letniego psa. Nikt nie chce go adoptować przez jeden szczegół

Rodzina porzuciła 10-letniego psa. Nikt nie chce go adoptować przez jeden szczegół Źródło: pexels.com

Adopcja w przypadku tego psa może być bardzo trudna. Rodzina porzuciła zwierzę po 10 latach. Pies może mieć problem ze znalezieniem opiekunów.

Adopcja to jedno z najszczęśliwszych wydarzeń jakie może spotkać czworonoga żyjącego w schronisku. Zwierzaki z utęsknieniem czekają, aż któraś z rodzin go przygarnie. Chociaż futrzaki w schroniskach otaczane są odpowiednią opieką, nie zastąpi to jednak domowego ciepła. W szczególnie przykrej sytuacji znajdują się niechciane psy i koty, które po spędzeniu wielu lat u boku człowieka, z różnych powodów lądują w ośrodku.

Adopcja zwierząt przebiega różnie. Niektóre psy nie muszą czekać zbyt długo, żeby trafić do nowej rodziny. Jednak nie wszystkie mają tyle szczęścia. Najczęściej dotyczy to starych psów oraz tych, które wymagają szczególnej opieki ze względu na choroby czy niepełnosprawność. Nawet jeśli takie czworonogi opuszczają schroniska, często do nich wracają. Właściciele czasem okazują się nieprzygotowani na wymagania tych pociech.

Adopcja to marzenie Dumpling, choć trudne do zrealizowania

Dumpling ma za sobą trudne chwile, a adopcja w przypadku tego psa wydaje się obecnie prawie niemożliwa. Labrador przez długi czas cieszył się domowym ciepłem, żyjąc z rodziną. Jednak po dziesięciu latach suczka została oddana do schroniska. Taki moment jest szczególnie trudny dla czworonogów, które większość życia spędziły w domu swojego właściciela. Często są zdezorientowane i wciąż czekają na powrót swoje dawnego opiekuna.

"Jestem przyjacielska, urocza i dobroduszna. Nie potrzebuję od życia wiele. Wystarczy mi miły, ciepły dom, w którym będę cieszyć się ostatnimi latami swojego życia" – czytamy o Dumpling.

Adopcja na pewno jest wielkim marzeniem labradora. Jednak stan zdrowotny Dumpling może odstraszać potencjalne rodziny. Suczka jest ślepa i nie należy do najmłodszych. Takie psy wymagają specyficznejj opieki. Nie zapominajmy jednak o tym, że zwierzęta potrafią się przystosowywać do nowych sytuacji. Chociaż Dumpling różni się od większości psów, umie również sama o siebie zadbać. W ciągu dnia labrador może pozostawać przez jakiś czas bez opieki. Nawiązuje też kontakty z innymi zwierzakami. Potrzebuje tylko trochę zaufania.

Dzisiaj grzeje: 1. MSZ i GIS ostrzega i apeluje do Polaków. Chodzi o niebezpieczny wirus z Chin

2. Musieli przerwać odcinek z Dagmarą. Śmierć przyszła nagle, dramat

Historia Dumpling to jedna z wielu. Wybierając się do schroniska, pamiętajmy, że warto dać szansę zwierzakom, które być może straciły już nadzieję. Młode i zdrowe psy prędzej czy później najprawdopodobniej trafią w czyjeś ręce. Tym starszym i chorym jest o wiele trudniej.

https://kochamyzwierzaki.pl/wp-content/uploads/2020/01/niewidomy-pies-adopcja-1.jpg.webp

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Ogromna awaria we wszystkich urzędach w Polsce. Nie załatwisz żadnej, nawet pilnej sprawy
  3. Łączyła ją z Michałem Szpakiem wyjątkowa relacja. Jej śmierć go zrujnowała, ledwo się podniósł
  4. Trudno oderwać wzrok. Gorące zdjęcia gwiazdy disco polo w sieci
  5. Ale się porobiło. Oczekiwana decyzja papieża Franciszka w sprawie Rydzyka nadejdzie lada chwila?

źródło: Kochamyzwierzaki.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News