Głowa pieska utknęła w kole. To co stało się dalej wyciska łzy

Głowa pieska utknęła w kole. To co stało się dalej wyciska łzy Źródło: screen/DailyMail

Adopcja zwierząt jest bardzo ważna. Dzięki niej można pomóc bezdomnym psom i kotom, które nie mają łatwego życia w schroniskach czy na ulicach. Ten czworonóg doświadczył okropnej przygody, gdy błąkał się po mieście.

Adopcja mogłaby uratować tego zwierzaka przed wyjątkowo ciężkim doświadczeniem. Bezdomny pies z Chile, prawdopodobnie szukał pożywienia. Gdy natrafił na wysypisko śmieci, zaczął sprawdzać wszystkie zakątki. Niestety, ciekawość, lub też głód doprowadziły go do trudnej sytuacji. Włożył głowę w otwór na piastę w feldze i potem nie mógł się wydostać.

Pies utknął w kole. Ratować go musieli funkcjonariusze

Zwierzę miało szczęście, że w mieście Antofagasta funkcjonuje specjalna jednostka, zajmująca się zwierzętami. Gdy otrzymali zgłoszenie o cierpiącym zwierzaku, razem z lokalnymi strażakami ruszyli mu na pomoc z olejem, za pomocą którego mieli wyciągnąć psa z potrzasku. Gdy przybyli na miejsce, zastali niezwykle smutny widok - wyraźnie wyczerpanego psa, który próbuje bezsilnie się wydostać z felgi.

Niestety, pies był agresywny, a pracownicy jednostki musieli operować w okolicach jego pyska. W obawie przed ugryzieniem, podano zwierzęciu środki uspokajające, aby można było w spokoju mu pomóc - nie obawiając się agresji z jego strony. Przy pomocy oleju, oraz specjalnych rękawic, wydostali psa z potrzasku, a następnie umieścili w transporterze.

Adopcja ratuje bezpańskie zwierzaki

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Okazało się, że funkcjonariusze jednostki uratowali w ten sposób zaledwie 9-miesięczną suczkę, żyjącą na "dziko" w mieście. Weterynarz po objęciu opieki nad psem powiedział, że zwierzę zostanie zaszczepione, oraz wysterylizowane, a następnie zostanie mu zwrócona wolność. 

- To dziki pies, dlatego nie może zostać adoptowany. To mija się z celem - mówił weterynarz.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiana gwiazda przez lata ukrywała straszliwą chorobę. Ślady na ciele zasłaniała makijażem, teraz choroba zaatakowała jej twarz [ZDJĘCIA]
2. Nie żyje bohaterka najsłynniejszego ślubu w Polsce

W Chile żyje wiele dzikich zwierząt, które żywią się odpadami wyrzucanymi przez ludzi. Sporo z nich trafia do weterynarz, aby je "odrobaczyć" oraz wysterylizować, w celu uniknięcia rozprzestrzeniania się chorób, oraz zwiększania populacji bezpańskich psów. Wśród bezpańskich zwierząt w Chile trafiają się również żyjące na dziko koty. Ważne jest, aby każda osoba, która chce oddać swojego pupila zdecydowała się na schronisko, a nie zwykłe porzucenie. Istnieje szansa, że wtedy adopcja da mu nowy dom, a czworonóg uniknie przykrych sytuacji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Istnieją dwa banalne sposoby, żeby szybko ją zdobyć
  2. Będzie NOWE 500 PLUS! Dostaną zarabiający poniżej 6 tys. złotych
  3. Uwielbiana gwiazda przez lata ukrywała straszliwą chorobę. Ślady na ciele zasłaniała makijażem, teraz choroba zaatakowała jej twarz [ZDJĘCIA]
  4. Gdzie jest grób Witolda Pyrkosza? Wiele osób może się mocno zdziwić
  5. Sceny rozrywają serce. Na premierze filmu Anna Woźniak-Starak nagle zalała się łzami, chwilę później Agnieszka wpadła w rozpacz
  6. Pilne informacje TVN. Po 25 latach rozwiązano zagadkę jednego z najbardziej tajemniczych zaginięć w historii Polski

Źródło: Daily Mail

Następny artykuł