9-latek chciał pomóc głodnym, opuszczonym psom. Wpadł na genialny pomysł, który wyciska łzy z oczu

9-latek chciał pomóc głodnym, opuszczonym psom. Wpadł na genialny pomysł, który wyciska łzy z oczu Źródło: instagram.com/pashaabramov1/

Jedynie adopcja może pomóc bezdomnym psom w znalezieniu ciepłego, kochającego domu. Nie wszyscy są przekonani do przygarniania zwierząt prosto ze schroniska - pewien 9-latek postanowił pomóc, a jego pomysł jest iście genialny i co najważniejsze, skuteczny.

Adopcja zwierząt ze schroniska choć przebiega błyskawicznie, może ciągnąć się latami. Niektóre psy, które przez kilka lat zdążyły dobrze poznać swoje boksy, czekają na swojego pana, by poczuć na głowie kochającą, ciepłą dłoń. Pewien 9-latek nie był obojętny na los czworonogów i wymyślił coś niesamowitego.

Chłopiec postanowił połączyć sztukę z pomaganiem

Nie wszyscy bohaterowie noszą peleryny, a ta historia zdecydowanie wyciska łzy z oczu. Ilość dobroci, którą nosi w sercu 9-latek jest wręcz nie do oszacowania. Jego kreatywność, miłość do sztuki i zwierząt dały mieszankę wybuchową. Dzięki niemu wiele zwierząt znalazło kochający dom, na który nie miały już najmniejszej nadziei.

Pavel Abramov, 9-latek mieszkający na co dzień w Arzamas w Niżnym Nowogrodzie, został obdarowany szczególnym talentem. Mimo młodego wieku tworzy portrety zwierząt, które zaskakują feerią barw i niesamowitym realizmem. Pomyślał, że jeśli ludzie są chętni na jego małe dzieła, będzie przeznaczał pieniądze z ich sprzedaży na pomoc tym najbardziej bezbronnym. Wymienia też portrety na żywność i zapasy dla zwierząt i przekazuje je do lokalnego schroniska.

Adopcja była ostatnim, o czym marzył. Chciał na początku zaopatrzyć schronisko w potrzebne środki

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

9-latek poszedł też o krok dalej. Kiedy zdechł jego ukochany pies, Basik, chłopiec zaczął działać na masową wręcz skalę. Teraz maluje zwierzaki właścicieli, którzy są gotowi podpisać umowę, aby dostarczać kilogramy owsianki, mięsa, kocy, artykułów higienicznych i zapasów w zamian za portret swojego pupila.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiana aktorka ciężko choruje. „Zaczęłam przygotowywać się do śmierci”
2. Dziecko urosło zbyt duże w brzuchu matki. Podczas porodu lekarze odkryli przerażającą prawdę, zrozumieli to za późno

Działania chłopca zdały egzamin. Co więcej - znalazły się też osoby, które były zainteresowane schroniskiem i zwierzętami w nim przebywającymi. Wysłuchiwały historii smutnych kotów i psów. Kontakt niektórych osób z chłopcem poskutkował też kilkoma adopcjami. Psy, które nie miały własnego legowiska od lat i koty, które dawno nie wtulały się w ciepłe kolana znalazły dom, na który od dawna zasługiwały.

Fot. instagram.com/pashaabramov1/

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zanim wejdzie w życie, spłać wszystko. Inaczej nowe prawo doprowadzi cię do RUINY
  2. Powiedzieli jej, że jej córka urodziła się martwa. Prawda wyszła na jaw po 30 latach, okazała się jeszcze gorsza
  3. Mężczyzna umarł 2 lata wcześniej i zostawił po sobie nietypową rzecz. Znalazł ją jego pies, reakcja zwierzaka jest niemal ludzka
  4. Tak wyrafinowanych kotletów schabowych jeszcze nigdy nie jadłeś. Zdziwisz się, jak można do niego wykorzystać ziemniaki
  5. Mąż zapatrzył się na piersi karmiącej matki, jego wściekła żona szybko zareagowała. Prawie doszło do bójki

Źródło: Bored Panda

Następny artykuł