Adoptowali psa ze schroniska. Całymi dniami patrzył w ścianę, wymyślili niezwykły sposób, aby to zmienić

Adoptowali psa ze schroniska. Całymi dniami patrzył w ścianę, wymyślili niezwykły sposób, aby to zmienić Źródło: YouTube

Adopcja psiaka jest bardzo odpowiedzialną decyzją, która pociąga za sobą wiele obowiązków. Dzieje się tak szczególnie w przypadku przygarnięcia zwierzaka z trudną, traumatyczną przeszłością. Kreatywni właściciele są jednak zwykle w stanie znaleźć sposób, by pomóc czworonogowi - choćby tak, jak zrobili to bohaterowie tej historii.

Adopcja psa jest niezwykle radosną chwilą, która otwiera nowy rozdział w życiu opiekuna. Najczęściej potrzeba czasu oraz ogromnego zaangażowania, aby zwierzak poczuł się w nowym domu bezpiecznie i spokojnie. Przed ogromnym wyzwaniem stają szczególnie ci, którzy decydują się na przyjęcie pod swój dach czworonoga po przejściach, żyjącego z prawdziwą traumą.

Adopcja to gigantyczna odpowiedzialność

Psiak o imieniu Angel został odebrany właścicielowi, prowadzącemu hodowlę psów. Mężczyzna nie dbał o zdrowie i higienę zwierząt, najpewniej regularnie się nad nimi znęcał. W schronisku, a później pod opieką nowej rodziny czworonóg dostał więc szansę na lepsze, bezpieczne życie z daleka od swego oprawcy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niestety Angel był na tyle skrzywdzony, że nie chciał jeść, pić, ani bawić się, gdy w tym samym pokoju przebywali ludzie. Ze strachu wciskał się w róg pokoju, obracając pyszczkiem do ściany. Aby skutecznie go nakarmić, opiekunowie musieli znikać z jego pola widzenia i czekać, aż ukradkiem skubnie chociaż część przygotowanego dla niego posiłku.

Nietypowy sposób skutecznie zadziałał

Początkowo właściciele nie mieli pojęcia, jak pomóc swemu psu. Próbowali różnych metod, jednak nic nie działało tak, jak by sobie tego życzyli. Ostatecznie wpadli więc na nietypowy pomysł. Udali się do hodowli, z której zabrano czworonoga i poproszono, aby mężczyzna wydał im innego psa. Ten przystał na ich apel. Angel więc szybko przestał być sam.

Dzisiaj grzeje: 1. Wielki smutek. 9-letnia Polka pierwszą tak młodą ofiarą wirusa
2. Panika w ostrowskim kościele. Wierni zaczęli wychodzić, wezwano policje

Obecność innego zwierzaka, który prawdopodobnie był jego bratem, okazała się najlepszym lekarstwem. Czworonóg nabrał pewności siebie, nieco się uspokoił, zaczął normalnie jeść. Po jakimś czasie bawił się też i psocił, jakby jego trudna przeszłość została całkowicie wymazana. Nieszablonowa postawa opiekunów ostatecznie przyniosła pożądane, szczęśliwe dla Angela owoce.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kinga Rusin pozywa TVP. Padły mocne słowa, odszkodowanie chce przeznaczyć na onkologię
  2. Sygnały wysyłane przez naszą wątrobę, gdy ma już dosyć. Dostrzeżesz je gołym okiem
  3. Nie żyje wieloletni polityk. Przegrał walkę o życie
  4. Podczas porodu lekarze nagle wybuchnęli śmiechem. Kiedy mama spojrzała na dziecko, wszystko zrozumiała
  5. Nagle dziecko zaczęło się źle czuć. Rodzice sprawdzili jego kubek z piciem i oniemieli, teraz ostrzegają innych
  6. Sztorm wyrzucił na brzeg statek widmo. Władze apelują, by nikt się nie zbliżał

Źródło: Cuda Świata

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News