Pracownicy schroniska zauważyli, że ktoś potajemnie wypuszcza zwierzęta. Zostawili ukrytą kamerę, nagranie zwaliło ich z nóg

Pracownicy schroniska zauważyli, że ktoś potajemnie wypuszcza zwierzęta. Zostawili ukrytą kamerę, nagranie zwaliło ich z nóg Źródło: Unsplash /Markus Winkler

Adopcja zwierzęcia to ważna decyzja i trudny proces. Ciężko go przeprowadzić, kiedy ktoś sabotuje schronisko i wypuszcza zwierzęta na wolność. Pracownicy postanowili zdemaskować sprawcę.

Adopcja zwierzaka to poważna decyzja. Często poprzedzają ją liczne odwiedziny w schronisku. Ciężko jednak w prawidłowy sposób przeprowadzić proces adopcyjny, kiedy ktoś potajemnie sabotuje ośrodek. Pracownicy postanowili przyłapać na gorącym uczynku sprawcę notorycznych uwolnień zwierząt. Rezultat "polowania" zupełnie ich zaskoczył.

Adopcja zwierzęcia to bardzo poważna decyzja

W ośrodku adopcyjnym dla zwierząt Friends for Life Animal Rescue Organisation w Houston w Teksasie zaczęło dochodzić do dziwnych zdarzeń. Ktoś notorycznie wypuszczał zwierzęta na wolność. Pracownicy schroniska postanowili zdemaskować sprawcę i przyłapać go na gorącym uczynku. Ustawili kamerę, która filmowała korytarz całą noc. To, co zobaczyli rano na nagraniu, zupełnie ich zaskoczyło. Takiego winowajcy nikt się nie spodziewał.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

O swobodę swoich kolegów postanowił zatroszczyć się kot o imieniu Quilty. Zwierzak do perfekcji opanował otwieranie drzwi. Miał odpowiednią masę, by w przypadku naskoczenia na klamkę, spowodować jej naciśnięcie i w konsekwencji uchylenie się wrót do wolności. W ten sposób zapewniał nocne spacery po ośrodku wszystkim swoim schroniskowym kumplom.

Pracownicy byli bardzo rozbawieni tą sytuacją, jednak jego zachowanie to dla nich ogromny problem organizacyjny. Swobodne poruszanie się zwierząt po schronisku powodowało masę zniszczeń i zanieczyszczeń. Postanowili odizolować Quilty'ego i zamknęli go w lobby wyposażonym w drzwi, które są specjalnie zabezpieczone przed jego umiejętnościami.

Adopcja to nie był dla tego kota jedyny sposób na zdobycie wolności

Sprytny kociak doczekał się swojego konta na Instagramie, gdzie pracownicy Friends for Life Animal Rescue Organisation rejestrują i publikują jego błagalne prośby o uwolnienie z pułapki. Na nagraniach widać, że zwierzak tęskni za swobodą poruszania się po korytarzach ośrodka. Niestety, musiał dostosować się do nowych zasad.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje wielokrotny zdobywca Oscara. Hołd składają największe gwiazdy Hollywood
2. Ogromy wstrząs przed meczem z Izraelem. Lewandowski na ławce rezerwowych i nie bez powodu

Niedawno, dzięki internetowej sławie Quilty'ego, pojawili się chętni na zaadoptowanie go. Kociak już cieszy się wolnością w swoim nowym domu, wraz z kochającą rodziną. Tam też zapewne otwiera sobie wszystkie drzwi bez pomocy ludzi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Żabka idzie w stronę fast foodów? Sieć wprowadziła nową, REWOLUCYJNĄ ofertę
  2. Tadeusz Rydzyk proponuje zadośćuczynienie Matce Boskiej. Specjalny pakiet
  3. Pomarańczowy sernik bez pieczenia rozpływa się w ustach. Doskonale sprawdzi się na świątecznym stole, goście będą wniebowzięci
  4. Gwiazdor kabaretu stracił 800 tys. zł. Koszmar Michała Wójcika
  5. Właściciel zobaczył, że jego szczeniaki są zielone. Myślał, że się pobrudziły, ale prawda okazała się wstrząsająca

źródło: RMF Maxxx

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News