Przez 14 lat każdego dnia czekał na przystanku na swojego właściciela. Historia tego psa poruszyła cały świat

Przez 14 lat każdego dnia czekał na przystanku na swojego właściciela. Historia tego psa poruszyła cały świat Źródło: YouTube / T0zziFan

Adopcja psa była dla nowego właściciela zwierzaka najlepszą decyzją. Czworonóg szybko pokochał swojego pana i okazał mu niesamowitą wdzięczność. Ich historia poruszyła cały świat.

Adopcja tego psa była dla mężczyzny naturalną decyzją. Zwierzak szybko przywiązał się do swojego nowego opiekuna, jednak los zgotował mu kolejne piekło. Pupil przez 14 lat czekał na przystanku autobusowym na powrót swojego ukochanego właściciela. Ich historia wzruszyła cały świat.

Adopcja to była naturalna decyzja, mężczyzna od razu pokochał psa

Carlo Soriani mieszkał w Borgo San Lorenzo we Florencji. Mężczyzna pracował jako robotnik w lokalnej fabryce. Pewnego dnia podczas powrotu z pracy usłyszał dziwne dźwięki. Okazało się, że przy drodze leży ranny szczeniak. Carlo zabrał go do domu i otoczył troskliwa opieką. Nazwał psa Fido i od tej pory stali się nierozłączni na kolejne dwa lata.

Pupil chodził krok w krok za swoim ukochanym panem. Kiedy robotnik wychodził do pracy, pies odprowadzał go na przystanek autobusowy i czekał aż do powrotu mężczyzny, by radośnie go powitać. Ich wyjątkowa relacja znana była wszystkim lokalnym mieszkańcom. Jednak po dwóch latach zdarzyła się ogromna tragedia.

30 grudnia 1943 roku fabryka, w której pracował właściciel psa, została zaatakowana przez aliantów. W wyniku bombardowania opiekun zwierzaka zginął. Pies, tak jak codziennie, czekał na przystanku, aż Carlo wróci z pracy, niestety, nigdy już go nie zobaczył.

Pies czekał 14 lat na powrót ukochanego właściciela

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zdezorientowany pies wrócił do domu, ale tam również nie zastał Carlo. Następnego dnia ponownie udał się na przystanek i ponownie nie doczekał się powrotu swojego pana. Jednak wierny pupil nigdy nie przestał mieć nadziei. Przez 14 lat codziennie wyczekiwał na przystanku autobusowym powrotu swojego ukochanego opiekuna.

Dzisiaj grzeje: 1. Lekarz twierdził, że znamię na jej czole jest niegroźne. Rok później walczyła o życie
2. Agnieszka Chylińska pokazała rzecz, którą zrobiła jej córka. Serce pęka, żaden rodzic nie wie, jak zareagować
 

Historię Fido i Carlo znali wszyscy mieszkańcy, a artykuł o niezwykle wiernym psie ukazał się nawet w gazecie Times. W 1957 roku burmistrz miasteczka uhonorował psa przed tłumem i wdową po Carlo - przyznał mu złoty medal oraz wręczył posąg ze słowami "A Fido, esempia di fedelita", co w tłumaczeniu oznacza "To Fido, przykład niezwykłej lojalności". W miasteczku do dziś można również zobaczyć figurę z brązu upamiętniającą wiernego zwierzaka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Filip Chajzer pochwalił się mamą. "Wygląda młodziej od syna"
  2. Wchodzą nowe przepisy. Wymagane jest dodatkowe wyposażenie aut
  3. Zenek Martyniuk brutalnie zaatakowany przez hejterów. Muzyk wydał oświadczenie
  4. Objawienie na scenie "The Voice Kids"! Gdy tylko otworzył usta, odwróciły się wszystkie fotele, niezwykła reakcja Dawida Kwiatkowskiego
  5. Andrzej zgotował małoletniej córce prawdziwe piekło. Budził ją w środku nocy i robił straszne rzeczy

źródło: Nedhardy

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News