Chłopiec bez oczu szuka domu i rodziny. Ale tylko dwie osoby go lubią, to rozdziera serce

Chłopiec bez oczu szuka domu i rodziny. Ale tylko dwie osoby go lubią, to rozdziera serce Źródło: .

Adopcja to dla niego jedyna szansa na zwyczajne życie. Chłopiec urodził się z niezwykłą wadą, nie ma oczu. Matka oddala go do domu dziecka jeszcze przed urodzeniem.

Adopcja dziecka to bardzo poważna decyzja. Miliony dzieci na całym świecie czekają w domach dziecka na swoją nową rodzinę. Przypadek Alexandra jest wyjątkowo trudny. Chłopiec urodził się z niezwykłą wadą, nigdy nie będzie widział. Z tą chorobą genetyczną rodzi się zaledwie jedno dziecko na 250 000 urodzeń. 

Adopcja to dla Alexandra jedyna szansa na normalne życie

Alexander, znany jako "Sasza", urodził się w kwietniu. Jego matka zdecydowała o oddaniu go jeszcze zanim pojawił się na świecie. Jak donoszą media, kobieta również wychowywała się w domu dziecka. Nie wiedziała, czy będzie mu w stanie zapewnić odpowiednie warunki do życia. 

Jej syn urodził się z niezwykle rzadką chorobą genetyczną, anoftalmią. W historii medycyny znane są tylko trzy przypadki urodzenia z taką mutacją. W wyniku wady, dziecku nie wykształciły się oczy. Lekarze poinformowali, że chłopiec nigdy nie będzie widział. 

Poza tym dziecko jest zupełnie zdrowe. Aktualnie chłopiec ma pół roku i przebywa pod opieką pielęgniarki z Tomska na Syberii. Według niej "Sasza" jest dzieckiem bardzo radosnym i pełnym życia. Rozwija się w zupełnie normalnym tempie i w niczym nie ustępuje rówieśnikom. 

- Nie różni się od innych dzieci. Uśmiecha się i bawi się jak inne, zdrowe dzieci. Bardzo lubi się bawić i wprost uwielbia pływać - mówi kobieta.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Adopcja zagraniczna będzie brana pod uwagę, jeśli nie znajdzie się dla niego rodzina w Rosji

Lekarze opiekujący się Alexandrem również potwierdzają, że chłopiec rozwija się zupełnie normalnie. Bez problemów przechodzi wszystkie testy i badania typowe dla jego rówieśników. Świetnie sobie radzi.

Dzisiaj grzeje: 1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła Polską
2. Roksana Węgiel przyćmiła Lewandowską. Zdjęcia 14-latki z Cristiano Ronaldo obiegają świat

Trwają poszukiwania rodziny, która zaadoptuje i pokocha chłopca. W pierwszej kolejności poszukiwana jest rodzina z Rosji. Jeśli nie uda się znaleźć chętnych na zaopiekowanie się dzieckiem, wtedy chłopiec będzie mógł trafić do adopcji za granicę.

fot. Twitter/Daily Mail

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie tylko prąd zdrożeje. W 2020 roku czeka nas bardzo PRZYKRA niespodzianka
  2. Nie żyje uwielbiana aktorka. Przyjaźniła się z Danielem Olbrychskim, fani pogrążeni w żałobie
  3. Gwiazdor Ranczo ujawnił tajemnicę dot. nieżyjącej od 15 lat Darii Trafankowskiej. Ogromne zaskoczenie
  4. Polsat przekazał straszne informacje z polskich miejscowości. Mnóstwo osób nie żyje
  5. Tajemniczy mężczyzna poprosił bawiącego się z synkiem tatę o wodę. Po chwili zaczął się horror

źródło: Newsner

Następny artykuł