Jedną z osób, które zgromadziły się pod płonącym w Londynie Grenfell Tower była znana na całym świecie piosenkarka Adele. Według świadków przyszła ona na miejsce pożaru, aby pocieszać i wspierać osoby, które tego dnia straciły bliskich albo cały dobytek. Szczególną uwagę mediów przyciągnęło jednak nie emocjonalne zaangażowanie, a strój artystki, który miał przypominać abaję, w kulturze kojarzoną przede wszystkim z krajami muzułmańskimi.

Pod Grenfell Tower Adel towarzyszył jej mąż, Simon Konecki. Artystka wyglądała bardzo skromnie i nie chciała zwracać na siebie uwagi tłumu. Świadkowie opowiedzieli mediom, że chodziła po prostu wokół, przytulając i pocieszając załamane ofiary pozostające wciąż na miejscu zdarzenia. Media skupiły się jednak głównie nie na podejściu Adele do tej tragedii, ale na jej stroju – prostej, czarnej sukience przypominającą abaję.

Internauci docenili fakt, iż Adele chciała od razu zjawić się pod Grenfell Tower, aby skromnie okazać swoje wsparcie tym, którzy w pożarze utracili wszystko, co posiadali. Czarny, niewyróżniający się strój także został potraktowany jako okazanie szacunku ofiarom oraz próbę ograniczenia do minimum przyciągania uwagi tłumu.

...

Zobacz również

Fot. Twitter
Fot. Instagram