"Byłoby miło, gdyby zdechł". Ohydny festiwal nienawiści po ataku na Adamowicza

"Byłoby miło, gdyby zdechł". Ohydny festiwal nienawiści po ataku na Adamowicza Źródło: screen/youtube/konintv

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, przeżył bardzo długą i ciężką operację, jednak jego stan wciąż jest wyjątkowo ciężki. Okazuje się jednak, że atak na niego wywołał nie tylko dyskusję na temat bezpieczeństwa, ale i ohydny, odrażający festiwal nienawiści, który rozpętał się na portalach społecznościowych. Ciężko uwierzyć w zachowanie ludzi.  

Adamowicz został raniony nożem wczorajszego wieczora, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Prezydent właśnie zakończył przemówienie przed tradycyjnym i symbolicznym światełkiem do nieba, gdy na scenę wkroczył napastnik z nożem w ręku i przystąpił do ataku. O sytuacji rozpisują się dzisiaj wszystkie polskie media, a specjaliści i politycy raz po raz komentują całą sytuację, podkreślając zwłaszcza kwestie bezpieczeństwa. Wokół sprawy powstało wiele zastanawiających kwestii, nikt jednak nie spodziewał się, że ciężko ranny Paweł Adamowicz spowoduje, że w internecie dojdzie do ohydnego festiwalu nienawiści pod adresem polityka, oraz całego WOŚP.

Adamowicz ciężko ranny po ataku na scenie WOŚP

Prezydent Gdańska po ataku został natychmiast przetransportowany do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, gdzie przez kilka godzin go operowano. O 2:25 w nocy pojawiła się oficjalna informacja, zgodnie z którą Adamowicz przeżył atak, jednak jest w bardzo ciężkim stanie. O tym, czy przeżyje, zadecydować mają najbliższe godziny. Dziś we wszystkich mediach trwają dyskusje nad sposobem zabezpieczania imprez masowych oraz nad tym, co zawiodło w tym konkretnym przypadku. - Dziś potrzebna jest propaństwowa dyskusja ponad podziałami, która odpowie na pytanie, jak tego typu imprezy powinny być organizowane i przez organizatorów zabezpieczane - mówił wiceszef MSWiA.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ohydny festiwal nienawiści po ataku w Gdańsku

Wszyscy spodziewali się, że po tej ogromnej tragedii dojdzie do wyciągania poważnych wniosków i poprawy bezpieczeństwa, tymczasem niespodziewanie w internecie rozpoczął się ohydny festiwal nienawiści skierowany przeciwko prezydentowi Gdańska oraz WOŚP i Jurkowi Owsiakowi. - Byłoby miło, gdyby zdechł. Bez niego Gdańsk będzie lepszy - pisze pod wiadomością o ataku internauta. - Za te wszystkie przekręty, w pełni mu się to należało - dodaje wściekle kolejna osoba. - Brawo! Za darmo mu się na pewno nie dostało. Ten cały WOŚP to jeden wielki przekręt, a Owsiak to złodziej. Wszyscy jego pomocnicy powinni tak skończyć - twierdzi następna. Tak przerażających i ohydnych komentarzy było zdecydowanie więcej, na szczęście jednak od większości polskiego społeczeństwa oraz mieszkańców Gdańska Adamowicz otrzymuje ogromne wsparcie duchowe, a Centra Krwiodawstwa pękają w szwach od osób przekazujących swoją krew na rzecz prezydenta. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL: 
  1. MSWiA zabiera głos ws ataku na Adamowicza. Wiemy gdzie była policja
  2. Paweł Adamowicz PRZEŻYŁ operację. Szacun dla lekarzy, niesamowity wyczyn
  3. Byli na scenie podczas zamachu na Adamowicza. Teraz przekazali smutne informacje
  4. Małgorzata Kożuchowska: syn gwiazdy to najbardziej urocze dziecko w show-biznesie. Rozpłyniecie się
  5. Ewa Farna: waga gwiazdy znów uległa zmianie. Piosenkarka wygląda wspaniale
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News