Adam Wasilewski nie żyje
Unsplash.com, autor: Tim Umphreys
Irmina Jach - 13 Stycznia 2021

Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje Adam Wasilewski, wiele osób pogrążyło się w smutku

Adam Wasilewski, wieloletni wicedyrektor VI Liceum Ogólnokształcącego im. Kochanowskiego w Radomiu, nie żyje. Pedagog odszedł w poniedziałek 11 stycznia 2021 roku, w wieku 75 lat. Niech spoczywa w pokoju.

Adam Wasilewski odszedł niespodziewanie, wywołując rozpacz wśród współpracowników i uczniów. Tragiczne wiadomości o jego śmierci przekazała szkoła, z którą był związany przez wiele dekad. Msza pogrzebowa odbędzie się w sobotę 16 stycznia o godzinie 13:00 w radomskiej Katedrze.

Adam Wasilewski nie żyje

- Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 11 stycznia 2021 roku zmarł w Radomiu profesor VI Liceum im. Jana Kochanowskiego, mgr Adam Wasilewski - poinformowano na stronie internetowej VI Liceum Ogólnokształcącego im. Kochanowskiego w Radomiu.

Adam Wasilewski przyszedł na świat 5 stycznia 1946 roku w Lublinie. Był absolwentem Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. W 1969 roku uzyskał dyplom magistra filologii polskiej.

Po studiach związał się zawodowo z Zespołem Szkół Geodezyjno-Drogowych w Lublinie. Gdy w 1971 roku poślubił mieszkankę Radomia, postanowił przenieść się z żoną właśnie do tego miasta. Początkowo uczył w radomskim Technikum Mechanizacji Rolnictwa.

Zacznie się już po 18:00. Wprowadzono alerty pierwszego i drugiego stopnia dla części Polski, pogoda będzie niebezpiecznaZacznie się już po 18:00. Wprowadzono alerty pierwszego i drugiego stopnia dla części Polski, pogoda będzie niebezpiecznaCzytaj dalej

1 września 1973 roku rozpoczął pracę w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego. Po dwóch dekadach objął stanowisko wicedyrektora szkoły. Działał w tym zakresie aż do emerytury, na którą przeszedł w 2012 roku.

Został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Był laureatem licznych nagród Dyrektora Szkoły, Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Radomia oraz Ministra Edukacji.

Uczniowie i współpracownicy wspominają go jako wspaniałego pedagoga i regionalistę. Miał ogromną wiedzę historyczną. Przez lata był zaangażowany w ruch Towarzystwa Szkół Twórczych. Wychował wiele pokoleń olimpijczyków. Organizował rajdy po terenach Ziemi Radomskiej.

Adam Wasilewski nawet jako emeryt brał udział w Marszach Wolności, podczas których wcielał się w role marszałka Józefa Piłsudskiego i generała Hallera. Propagował wiedzę o walkach niepodległościowych.

-Do końca był związany ze szkołą, uczestnicząc w pracach komisji socjalnej i komisji zdrowia. Niezmiernie kompetentny, życzliwy, lubiany, o wysokiej kulturze osobistej, Nauczyciel oddany naszej szkole i młodzieży, z którą zawsze potrafił znaleźć wspólny język - wspomina Romuald Lis, dyrektor VI Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Kochanowskiego w Radomiu, w rozmowie z portalem Echo Dnia.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Echo Dnia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News