Tylko u nas! Ponad MILION publicznych pieniędzy dla firmy. Wiceprezesem jest córka...

Tylko u nas! Ponad MILION publicznych pieniędzy dla firmy. Wiceprezesem jest córka... Źródło: fot. PGO w Płocku Sp z o o

Adam Struzik utrzymał po poprzednich wyborach samorządowych fotel marszałka województwa mazowieckiego. Wiceszef Polskiego Stronnictwa Ludowego znany jest nie tylko z wieloletnich rządów na Mazowszu. W samorządzie prężnie działa też jego córka, która wywalczyła z urzędu rządzonego przez ojca 1,5 miliona złotych na rozwój fotowoltaiki!

Adam Struzik wraz z PSL-em (w którym jest wiceszefem) utrzymał po jesiennych wyborach samorządowych władzę w województwie mazowieckim. Choć w sejmiku największego województwa jest najwięcej radnych PiS, to rządzi dziś zwarta koalicja rajców PO, PSL i Nowoczesnej.

Płocka spółka dostała od marszałka 1,5 mln zł dotacji. Jej wiceprezesem jest... córka marszałka

Władza w sejmiku oznacza trzymanie pieczy nad środkami europejskimi. I choć to rząd otrzymuje je z Brukseli jako pierwszy, przed gminami pośrednikiem są zawsze władze województwa. Dlaczego o tym piszemy? W takich przypadkach, gdy chodzi o blisko 1,5 miliona złotych z publicznych pieniędzy, które trafiły do PGO w Płocku, gdzie szefuje rodzina osoby o tym decydującej, pojawiają się podejrzenia. A to dlatego, że wiceprezesem tamtejszej spółki komunalnej od 2 lat jest Katarzyna Jakubowska, która prywatnie jest... córką Adama Struzika! O dotacji unijnej czytamy na facebook'owym profilu PGO w Płocku.

Adam Struzik przyznaje dotację spółce, gdzie wiceprezesem jest jego córka

Zarząd województwa mazowieckiego wyraził zgodę, by do płockiej "komunałki" popłynął strumień szerokiego wsparcia. Chodzi o 1,5 miliona złotych dotacji na rozwój fotowoltaiki. Jak wiadomo, o dotacje z RPO (Regionalnych Programów Operacyjnych) samorządy gminne walczą ze wszystkich sił. Kluczowe dofinansowania dotyczą nowych dróg, ale z czasem rozwój sektora OZE będzie przecież nabierał na znaczeniu. Zwycięzców wyłania się w konkursach. Trudno się dziwić podejrzeniom jakie padają w stronę marszałka po decyzji o przyznaniu dotacji, skoro w zarządzie zwycięskiej spółki pracuje córka marszałka województwa. Już przy powołaniu na stanowisko wiceprezesa zarządu PGO w Płocku lokalne media, a za nimi mieszkańcy, sugerowały "koneksje", czy "niewidzialną rękę marszałka". DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: - Inwestycja pozwoli na pokrycie rocznego zapotrzebowania na energię w całości ze źródeł odnawialnych. Produkcja energii na potrzeby własne i sprzedaż nadwyżki przyczyni się do wygenerowania oszczędności w działalności zakładu. Projekt będzie miał również pozytywny skutek dla środowiska, dzięki zmniejszeniu emisji zanieczyszczeń do powietrza. Skorzystają na tym zwłaszcza mieszkańcy gminy Stara Biała, w której zlokalizowany jest zakład - czytamy na stronie spółki komunalnej z Płocka, która cieszy się z dotacji od marszałka województwa mazowieckiego. Cały projekt kosztuje spółkę z Płocka 6,4 mln zł. screen PGO Płock FacebookZOBACZ TAKŻE:
  1. RPO ujawnia gigantyczny układ! To może być koniec Rydzyka i Ziobry
  2. Marszałek Kuchciński nie będzie zadowolony. W jego mieście PiS nie ma czego szukać
  3. Beata Kozidrak znów jest zakochana?! Kim jest tajemnicza, nowa miłość gwiazdy?
  4. Ile waży Barbara Kurdej-Szatan? Waga gwiazdy sprawiła, że opadły nam szczęki
  5. Służba Ochrony Państwa nie zdała egzaminu? Ten film tego dowodzi
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News