Adam Niedzielski zabrał głos w sprawie Wszystkich Świętych
Diego Delso, delso.photo, License CC-BY-SA
Irmina Jach - 19 Października 2020

Dodatkowe dni wolne na Wszystkich Świętych? Minister Zdrowia właśnie zabrał głos, nie pozostawił wątpliwości

Adam Niedzielski, podczas konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek, 19 listopada, zabrał głos w sprawie decyzji, jakie resort podjął z uwagi na zbliżające się obchody dnia Wszystkich Świętych. Padły słowa, których nikt się nie spodziewał. Wiemy, co postanowiono w sprawie dni wolnych, o których echa nie cichną od kilku dni.

Adam Niedzielski zabrał głos na temat dnia Wszystkich Świętych. Odwiedziny na cmentarzach zwiększają ryzyko zakażenia koronawirusem, co przy obecnej sytuacji epidemiologicznej jest szczególnie niebezpieczne. Resort zdrowia rozważał różne pomysły na zapobieganie wzrostowi zarażeń. Dyskutowano między innymi o dodatkowych dniach wolnych. Właśnie podjęto ostateczną decyzję.

Wiadomo, co z cmentarzami we Wszystkich Świętych. Rzecznik rządu właśnie potwierdził w Radiu ZETWiadomo, co z cmentarzami we Wszystkich Świętych. Rzecznik rządu właśnie potwierdził w Radiu ZETCzytaj dalej

Adam Niedzielski podjął decyzję odnośnie wolnych dni z okazji Wszystkich Świętych

- Rządowy zespół zarządzania kryzysowego pracuje, zastanawia się jeszcze nad pewnymi ruchami, np. związanymi z dniami wolnymi w okolicach 1 listopada, ale to jest na zasadzie dyskusji - mówił Jan Bondar.

Podczas poniedziałkowej konferencji Adam Niedzielski odniósł się do słów Jana Bodnara i opowiedział o planach ministerstwa zdrowia na dni 1-2 listopada. Zaznaczył, że na ten moment w ministerstwie nie rozważa się pomysłu zamknięcia cmentarzy. Przypomniał jednak, że priorytetem w tych dniach powinno być respektowanie zasad reżimu społecznego - szczególnie przez seniorów, którzy są w grupie najwyższego ryzyka zakażenia koronawirusem. Noszenie maseczek ochronnych i zachowywanie dystansu społecznego to absolutna podstawa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Strasznie ją wyzywali ze względu na wygląd. Niewiarygodne, jak dzisiaj wygląda panna młoda ze zdjęciaStrasznie ją wyzywali ze względu na wygląd. Niewiarygodne, jak dzisiaj wygląda panna młoda ze zdjęciaCzytaj dalej

- To święto jest zakorzenione w polskiej kulturze. Nie chcemy na razie zamykać cmentarzy, ale przypominamy, że każda wizyta na cmentarzu musi odbywać się w maseczce. Apelujemy do seniorów, aby rozkładali wizyty na cmentarzach w ciągu kilku dni - zaapelował Adam Niedzielski.

Minister zdrowia zabrał głos w sprawie pogłosek na temat dodatkowych dni wolnych z okazji dnia Wszystkich Świętych. Informacje na ten temat od kilku dni są najgorętszym tematem medialnym. Wszyscy Polacy mieli nadzieję, że resort zdecyduje się na przychylenie do próśb społecznych i pozwoli obywatelom naszego kraju na cieszenie się chwilami odpoczynku. Niestety, Adam Niedzielski stanowczo zaprzeczył doniesieniom na temat rzekomych planów ministerstwa. Uważa, że pozytywne rozpatrzenie decyzji przyniosłoby skutek odwrotny do oczekiwanego. Polacy, zachęceni wolnymi dniami, mogliby poświęcić ten czas na podróże i spotkania towarzyskie. Szef resortu podkreśla, że najlepszą taktyką, która przyniesie zmniejszenie liczby zakażeń, jest pozostanie w domach.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje znany polski polityk, miał koronawirusa. Polskę obiegły tragiczne informacje

2. Oficjalnie, wiadomo co z dodatkowym dniem wolnym na Wszystkich Świętych. Zapadła decyzja

3. Z ostatniej chwili: ministerstwo przekazało oficjalny komunikat. Pilna zmiana już od jutra

- Analizowaliśmy taki scenariusz, ale na chwilę obecną nie ma takiej zgody, aby taki dzień wolny był. Taki dzień zwiększyłby liczbę interakcji społecznych. To by zachęciło do podróżowania i wyjazdów a realizujemy strategię zostań w w domu, jeśli to możliwe - dodał minister zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zostały ci ziemniaki po obiedzie? Zrobisz z nich niesamowicie sycące i smaczne danie, tzw. bratkartofle
  2. Tragedia w ringu. Zawodnik dostał dwa ciosy i zmarł. Wszystko nagrały kamery (WIDEO)
  3. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  4. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  5. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. Niewiarygodne dokonanie naukowców. Tak brzmi nasza galaktyka, melodia może Ci się z czymś skojarzyć

Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News