Adam Niedzielski nowa nagła decyzja
Jakub Kaminski East News
Joanna Szwalikowska - 9 Października 2020

Minister Niedzielski nagle wprowadził nową decyzję. Niespodziewany zwrot akcji

Minister Adam Niedzielski nagle wprowadził bardzo ważną decyzję. Wiele osób nie spodziewało się takiego zwrotu akcji. Co nas czeka w najbliższym czasie?

Minister zdrowia Adam Niedzielski wydał bardzo ważną decyzję. Niespodziewany nagły zwrot akcji. Jakie rozporządzenie weszło w życie? Jakie zmiany nas czekają?

wiadomości szkoły obostrzeniaZapadła decyzja, nie ma już odwrotu. Nieoficjalnie: uczniowie od jutra zostaną objęci ograniczeniamiCzytaj dalej

Minister zdrowia Adam Niedzielski wydał ważną decyzję. Nagły zwrot akcji

- Dzięki decyzji @a_niedzielski i nowemu rozporządzeniu zwiększy się liczba lekarzy w OIT. Rozporządzenie pozwala wykonywać obowiązki anestezjologiczne lekarzom po 4 r. spec. z półrocznym doświadczeniem w opiece nad pacjentami w stanie ciężkim. To kilkuset lekarzy więcej na OIT. - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Decyzja szefa resortu oraz nowe rozporządzenie sprawią, że osoby, które ukończyły 4. rok specjalizacji oraz mają co najmniej półroczne doświadczenie w pracy nad pacjentami znajdującymi się w stanie ciężkim, będą mogły samodzielnie sprawować nad nimi opiekę. W ten sposób do systemu opieki nad pacjentami chorującymi na koronawirusa, zostanie włączonych dodatkowych kilkuset medyków.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

Podczas piątkowego brienfingu rzecznik ministerstwa zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, poinformował o trzech nowych rozporządzeniach. Pierwsze z nich dotyczy standardu opieki nad pacjentami, u których podejrzewa się lub potwierdzono zakażenie koronawirusem oraz kierowania na testy przez POZ. Lekarz będzie mógł zlecić wykonanie testu bez konieczności wystąpienia czterech objawów choroby. Lekarz będzie miał również możliwość zlecenia wykonania testu w domu pacjentów, jeśli nie ma on możliwości dojazdu do punktu.

Kolejne rozporządzenie podpisane przez Ministerstwo Zdrowia dotyczy opieki izolatoryjnej, a także wskazania, że lekarz POZ ma możliwość kierowania pacjentów do izolatorium. W jednym pokoju jednocześnie może przebywać dwóch zakażonych. Trzecie rozporządzenie z kolei dotyczy kadry medycznej, która jest szczególnie potrzebna na Oddziałach Intensywnej Terapii.

Dzisiaj grzeje:

1. Koszmarna pomyłka Ministerstwa Zdrowia, rzecznik potwierdził. Co się teraz stanie?

2. Co dalej ze szkołami i nauczaniem zdalnym? Premier właśnie ogłosił decyzję

3. Ogromne obostrzenia w całym kraju, zakazy od soboty. Po wejściu do sklepu będzie można się mocno zdziwić

- Zapadła decyzja, aby osoby odbywające specjalizację, po IV roku specjalizacji i z półrocznym doświadczeniem w pracy nad pacjentami w stanie ciężkim, mogli samodzielnie sprawować opiekę nad pacjentami w stanie ciężkim. To ok. 600 dodatkowych osób, które będą mogły sprawować tę opiekę - mówił podczas piątkowego briefingu rzecznik resortu zdrowia, Wojciech Andrusiewicz.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Zakupy w Biedronce będą wyglądały zupełnie inaczej. Właśnie ogłoszono decyzję
  3. Absurdalne zakończenie Superpucharu Polski. Żenująca sytuacja, piłkarze aż złapali się za głowy (WIDEO)
  4. Ludzie są wywożeni w karetkach za miasto, sytuacja jest bardzo zła. Co się dzieje? Niepokojąca relacja z Warszawy
  5. Awaria w dużym banku, klienci wściekli. Nie mają dostępu do konta, nie mogą zrobić przelewów
  6. Medialne doniesienia są bardzo przykre. Jest źle z księżną Kate
  7. Wyśmienicie smakuje i efektownie wyglada. Ciasto bez pieczenia „jajko sadzone” podbije serca dużych i małych

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Twitter, Polityka Zdrowotna PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News