Adam Małysz niezmiennie pozostaje prawdziwą legendą polskich skoków narciarskich. Sportowiec, który pożegnał się już z ukochaną dyscypliną, musi obecnie czuć się naprawdę zawiedziony. Kojarzące się ze szczytowymi momentami jego kariery obiekty popadają dziś bowiem w ruinę.

Adam Małysz był zawodnikiem uwielbianym przez fanów skoków narciarskich z całego świata. Mistrz odnosił przez lata gigantyczne sukcesy, dzięki którym zapisał się złotymi zgłoskami w historii trudnej, niebezpiecznej dziedziny. Chociaż sportowiec doczekał się godnego następcy w postaci Kamila Stocha, i tak pozostaje jednym z najbardziej lubianych i szanowanych zawodników dyscypliny.

Doskonały skoczek narciarski, który zakończył niestety swą karierę w 2011 roku, musi być więc naprawdę załamany stanem niektórych kultowych obiektów sportowych. Przed laty odnosił na nich największe sukcesy, a dziś liczne skocznie popadają już w całkowitą ruinę i nikt nie zamierza temu zapobiegać.

Kiedyś wygrywał tam Adam Małysz, a dziś… Co dzieje się w Harrachovie?

Tak właśnie stało się w kultowym dla polskich kibiców dyscypliny Harrachovie. To właśnie tam w 2001 roku Małyszowi udało się pobić rekord obiektu oraz wygrać dwa konkursy. Polacy byli wtedy zachwyceni doskonałą formą skoczka, która miała potrwać jeszcze wiele kolejnych lat. Miasteczko było wręcz oblegane przez kibiców sportowca, którzy chcieli zobaczyć zawody z jego udziałem na żywo.

Dziś jeden z harrachovskich mamutów praktycznie już nie istnieje. Od 2014 roku nie odbyły się na nim ani jedne zawody, a według czeskich mediów mieszkańcy nazywają obiekt „wstydem Karkonoszy”. Skocznia potrzebuje oczywiście gruntownego remontu, w który powinny się zaangażować miejscowe służby. Chociaż popada już w coraz większą ruinę, fani dyscypliny wciąż nie mogą w tej sprawie nic wskórać.

Czy mamuta w Harrachovie można uratować?

Jak donoszą dziennikarze, w Harrachovie wyruszyła zbiórka środków na remont mamuciej skoczni. Zorganizowała ją lokalna młodzież. Specjaliści twierdzą jednak, że jeśli do 2020 roku miejscowy resort sportu nie zdecyduje się rozpocząć dofinansowywania projektu oraz nie zainicjuje renowacji, wielkie skoki narciarskie już nigdy nie powrócą do północnoczeskiego miasta.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"Ranczo" przyniosło jej sławę. Prywatny dramat zniszczył jej życie

Wielu fanów sugeruje, że do zbiórki powinni zachęcać sami zawodnicy, którzy doskonale znają specyfikę dyscypliny. Na razie nie zamierzają oni angażować się w tego typu działania. Być może, przy odpowiednim nagłośnieniu przykrej sprawy, kwestia ta ulegnie jeszcze zmianie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cała Europa ryknie śmiechem! Miażdżący plan opozycji ws. pomnika L. Kaczyńskiego
  2. Znaki zodiaku i ich największe problemy. Jak je naprawić?
  3. Michał Wiśniewski ruszył na pomoc swojej mamie. Jej życie zrujnowała straszna choroba
  4. WSTRZĄSAJĄCY Black Friday nadciąga! Wkrótce zakupowe trzęsienie ziemi w Rossmannie
  5. Znaki zodiaku, które są najbardziej zdystansowane i CHŁODNE

Czy Adam Małysz był najlepszym polskim skoczkiem narciarskim wszech czasów?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

"Świat według Kiepskich": Szokujące wyznania gwiazd serialu. Ich ciche dramaty