Adam Małysz wejdzie do polityki? Skoczek mówi o prezydenturze
Bartłomiej Chudy - 25 Grudnia 2018

Adam Małysz wejdzie do polityki? Skoczek mówi o prezydenturze

Adam Małysz zaszczepił na początku tego tysiąclecia  Polakom pasję do sportu. Pokazał, że sukces poparty ciężką pracą jest możliwy. W ostatnim wywiadzie dla Sportowych Faktów został spytany o to, czy nie wystartowałby w wyborach prezydenckich...

Adam Małysz osiągał w skokach narciarskich sukcesy, o jakich mogły pomarzyć całe pokolenia skoczków, ale i sportowców innych dyscyplin. Osiągając niemal wszystko pozostał sobą, za co pokochały go miliony Polaków.

Adam Małysz o... prezydenturze: "Nigdy nie mówi nigdy"

Kilka lat po zakończeniu kariery powrócił na skocznie, tym razem w roli dyrektora Polskiego Związku Narciarskiego ds. skoków i kombinacji norweskiej. A w praktyce? Jest na zawodach sportowych człowiekiem-orkiestrą, balansującym między sędziami, zawodnikami, dziennikarzami i widownią. Wszędzie spotyka się z wyrazami szacunku i uznania. W ostatnim wywiadzie dla serwisu Sportowe Fakty Adam Małysz opowiadał m. in. o dosięgających go skutkach małyszomanii. Padło też pytanie o możliwe zaangażowanie Małysza w politykę... - Trudno jest mi się na ten temat wypowiadać. Zawsze starałem się być apolityczny i wolałbym, żeby tak zostało. Na przestrzeni ostatniej dekady miałem wiele propozycji - przystąpienia do partii, startu w wyborach. Zawsze mówiłem, że w politykę mieszać się nie będę. Sport powinien być ponad podziałami - uciął wybitny polski skoczek. Z drugiej strony sam nie wykluczył, że w przyszłości mógłby stanąć w szranki wyborcze. Dziennikarz wspomniał, że Małysz, jak mało na scenie politycznej, ma na swojej "karcie" wielkie, ogólnonarodowe sukcesy, a przy tym brak afer które by go dyskredytowały. Prezydencki sukces byłego trenera piłki ręcznej Bogdana Wenty z tego roku pokazuje, że sportowiec nie stoi w polityce na przegranej pozycji.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:
HoroskopGdzie powinieneś zamieszkać według Twojego znaku zodiaku?Czytaj dalej
- Proszę pana, ja to się pół roku zastanawiałem, czy przyjść do pracy w związku narciarskim, a co dopiero to... Nie wiem, czy miałbym jakieś szanse, gdybym wystartował. Choć prawdą jest, że przez karierę przeszedłem bez afer, nieporozumień, konfliktów. Z drugiej strony nigdy nie wiesz, co cię w życiu czeka - czytamy wypowiedź Małysza. Później wspomniał, że przecież jako skoczek zupełnie nie przewidziałby, że wystartuje w rajdach samochodowych i że będzie pracował na jako dyrektor-związkowiec. Sprawę zakończył nieco tajemniczo, a dla dziennikarzy inspirująco. - Nigdy nie mów nigdy - powiedział Adam Małysz.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Żona Adama Małysza dała chrześniakowi nietypowy prezent. Chłopak spłonął ze wstydu!
  3. Córka Małysza przerywa milczenie! Oliwia Bieniuk powinna wziąć sobie te słowa do serca
  4. Adam Małysz bez wąsów! Mistrz jest nie do poznania
  5. Dorota Szelągowska z partnerem. Fani osłupieli widząc kim on jest
lewandowski2Czym jeździ Lewandowski? Boskie auta gwiazd futbolu [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News