Oficjalny komentarz Adama Małysza ws. polskiej kadry. Gorzkie słowa, skoczkom może się zrobić przykro

Oficjalny komentarz Adama Małysza ws. polskiej kadry. Gorzkie słowa, skoczkom może się zrobić przykro Źródło: youtube.com/Skijumping

Adam Małysz musiał to w końcu powiedzieć. Choć sportowiec stroni od surowego, publicznego oceniania, to tym razem jego słowa zostały odebrane jako gorzkie. Zawodnicy mogą czuć się niedocenieni?

Adam Małysz zaskakująco wypowiedział się o polskiej kadrze skoków narciarskich. Dyrektor reprezentacji przedstawił smutne wnioski swojej analizy. Niestety, wiele osób przyznaje mu racje.

Adam Małysz jest zawiedziony wynikiem w skokach drużynowych

Konkurs Pucharu Świata w Zakopanem przyciągnął przed telewizory miliony Polaków. Wszyscy z zapartym tchem śledzili kolejne wyczyny polskich skoczków. Niestety, nie zajęli nawet podium - w klasyfikacji skończyli na 5. miejscu. Dyrektor reprezentacji, Adam Małysz, nie ukrywa rozczarowana takim wynikiem. Jest zawiedziony, że trenerzy mogą liczyć na dobre statystyki tylko u dwóch, może trzech zawodników.

Adam Małysz zadowolony jest głównie z Dawida Kubackiego, który zmienił technikę swoich skoków. Dzięki temu uzyskuje lepsze wyniki - lata dalej, perfekcyjnie ląduje. Ma nadzieję, że trójka najlepszych, czyli Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki będą mogli zawalczyć o podium, jednak czarne myśli pojawiają się przy sylwetkach Olka Zniszczoła i Macieja Kota. Adam Małysz zaznaczył, że ogromnym problemem są też pieniądze, które według niektórych mogą wpływać na motywację.

Szokujące słowa Adama Małysza cytuje dziś cała Polska

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Przypominałem w związku, że jest lekka dziura i kiedyś ona wyjdzie. Młodzież dochodzi do pewnego wieku i znika. Młodzież mamy. Ostatnio w Chochołowie wystartowało 150 zawodników. Można powiedzieć, że to masakra. Ale problemem jest to, że jak zawodnikom przestaje iść, to muszą skończyć ze skokami i pójść do pracy, bo przecież mają rodziny. To są dorośli ludzie, którzy potrzebują pieniędzy, a nie mają stypendiów i sponsorów. Z drugiej strony nie można oczekiwać, że jeśli ktoś skacze słabo, powinien dostawać pensję - przeanalizował Adam Małysz.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legenda światowej piłki. Dwukrotnie zagrał w finale mundialu
2. Tragiczne informacje, 31 zabitych i ponad 1000 rannych. Katastrofa zniszczyła dwa miasta, dramatyczna sytuacja za granicą
 

Widać, że płaca oraz wszelkie premie są zależne od wyników. Związek nie może przeznaczać ogromnych sum pieniędzy dla kogoś, kogo predyspozycje są bardzo słabe. Przez to niektórzy zawodnicy, którym po prostu nie idzie, wolą zrezygnować z kariery sportowej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dawid Kubacki w mocnych słowach po konkursie w Zakopanem. "Jest niedosyt
  2. Adam Małysz krytykuje polskiego skoczka. Padły bardzo mocne słowa
  3. Na drzwiach domu znaleźli kartkę z ostrzeżeniem. Zignorowali ją, weszli do środka i zamarli z przerażenia
  4. Prawie nikt nie wiedział, przez co przeszła matka Jana Pawła II. Śmierć dziecka i problemy ze zdrowiem są tylko częścią dramatu
  5. Oficjalne: 23 Polaków zagrożonych wirusem 2019-nCov. Są wśród nich studenci Politechniki

Źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News