Adam Dudała podobnie jak Tomasz Komenda został skazany za zbrodnię, której nie popełnił. Niestety, mimo medialnego szumu wokół jego osoby oraz interwencji wielu osób, mężczyzna wciąż nie wyszedł na wolność.

Adam Dudała został skazany za dwa morderstwa, których nie popełnił. Jego historia od razu wszystkim kojarzy się z tą Tomasza Komendy, który po 18 latach spędzonych w więzieniu wyszedł na wolność. Niestety Dudała nie miał tyle szczęścia i, mimo że również spędził w więzieniu 18 lat, to nadal czeka go długa odsiadka.

Adam Dudała nie wyjdzie na wolność

Sprawą Dudały zainteresowała się nawet Helsińska Fundacja Praw Człowieka, która stara się o przedterminowe zwolnienie mężczyzny. Prokuratura ponownie zainteresowała się sprawą po interwencji dziennikarzy Onetu.

Z polecenia ministerstwa sprawiedliwości Prokuratura Krajowa na nowo zajmuje się sprawą Dudały. Jednak on nie czekając na wyniki śledztwa, stara się o wcześniejsze wypuszczenie z zakładu karnego. Przypomnijmy, że mężczyzna został skazany na dożywocie.

Niestety jego wniosek został odrzucony początkowo przez Sąd Okręgowy w Łomży, a teraz białostocki Sąd Apelacyjny.

– Z jednej strony, mamy do czynienia z osobą niesłusznie skazaną, o czym od lat mówią dziennikarze i Helsińska Fundacja. Z drugiej – w tym przypadku sąd działał w obrębie swoich kompetencji i nie rozpatrywał winy Adama Dudały, lecz sprawdzał jedynie możliwość udzielenia mu przedterminowego zwolnienia. Badano więc postawę skazanego, dokonano prognozy kryminologicznej. Ostatecznie sąd zdecydował, że jeszcze za wcześnie na udzielenie mu przedterminowego zwolnienia – mówił Marcin Wolny, prawnik Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Wolny jest przekonany, że Dudała swoim zachowaniem zasłużył na przedterminowe zwolnienie. Dodatkowo ma nadzieję na pozytywne wyniki komisji badającej całą tę sprawę. Wiadome jest, że to nie będzie ostatni wniosek złożony przez mężczyznę. Jednak ze strony prokuratury widać dużą sprzeczność. Chodzi o fakt, że z jednej strony ponownie badana jest sprawa niewinności mężczyzny, a z drugiej na sali sądowej prokuratorzy pokazują go jako zdemoralizowanego mordercę. Miejmy nadzieję, że i tym razem sprawiedliwość zwycięży i Adam Dudała w końcu wyjdzie na wolność.

Kim jest Adam Dudała?

Adam Dudała został skazany za podwójne morderstwo w 2001 roku. Kara, jaka została mu wymierzona to 25 lat więzienia.

O skazaniu Dudały przeważyły zeznania łomżyńskiego gangstera Sławomira R., który nie potrafił wymienić nazwiska oskarżanego mężczyzny. Określił go jedynie enigmatycznie, „Adamem z Warszawy”. Wątpliwości dziennikarzy i śledczych wzbudził również niezgodny rysopis.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nauczyciel uderzył ucznia. „Poprawię drugą to, k**wa spadniesz!”
  2. Załamany Hołdys prosi o pomoc. Aktorka w ciężkim stanie po wypadku
  3. Beata Tyszkiewicz się z tego nie zwierza! Poruszająca działalność gwiazdy

Nie tylko Komenda: Największe porażki polskich sądów [ZDJĘCIA]


14 gwiazd, które chciały odebrać sobie życie [ZDJĘCIA]

źródło: radiozet.pl