Prof. Środa o Bodnarze: "Obrońca resztek cywilizacji, która pod rządami PiS ginie"

Prof. Środa o Bodnarze: "Obrońca resztek cywilizacji, która pod rządami PiS ginie" Źródło: Wikimedia Commons/Adrian Grycuk

Adam Bodnar zaszokował wszystkich swoją wypowiedzią na temat zatrzymania Jakuba A. Rzecznik Praw Obywatelskich stwierdził, że podczas interwencji funkcjonariuszy doszło do znacznych naruszeń. W obronie RPO stanęła profesor Magdalena Środa.

Adam Bodnar narobił sobie wielu wrogów wśród zwolenników partii rządzącej. Kiedy stwierdził, że policja upokorzyła zatrzymanego Jakuba A. odpowiedzialnego za morderstwo 10-letniej Kristiny, spłynęła na niego fala krytyki. Zarzucano mu, że broni zabójcy i każe policji obchodzić się z nim jak "z jajkiem". Ponadto TVP starało się zdyskredytować 42-latka, wyciągając brudy na temat jego syna. Jak się jednak okazuje, wiele osób popiera zdanie RPO.

Profesor Magdalena Środa uważa, że Adam Bodnar postąpił słusznie

Polska etyczka i filozofka z Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Magdalena Środa, uważa, że Adam Bodnar ma całkowitą rację. Ponadto stwierdziła, że nawet najgorszy społeczny wyrzutek ma "godność człowieka".

- Adam Bodnar jest nie tylko doskonałym Rzecznikiem Praw Obywatelskich, ale również obrońcą resztek cywilizacji, która pod rządami PiS ginie. To już w Oświeceniu powstała idea, że ludzka godność polega na zakazie traktowania człowieka jak przedmiot. Nawet najbardziej parszywy rzezimieszek i morderca posiada godność, bo jest człowiekiem. Ta godność to w istocie prawa, które zapewniają mu ludzkie traktowanie nawet, wtedy gdy jest bestią. Na przestrzeganiu takich praw polega cywilizowane państwo prawa - powiedziała pełnomocnik rządu do spraw równego statusu kobiet i mężczyzn.

Jak jednak później dodała, sama chciałaby, aby groźnych przestępców traktowano znacznie bardziej rygorystycznie. Niemniej prawo na to nie pozwala, a policja powinna prawa przestrzegać.

- Osobiście chętnie poddałabym wielu przestępców torturom i traktowała jak bestie, ale nie chciałabym żyć w państwie, które kieruje się takimi doraźnymi emocjami, a nie prawem, którego podmiotem jesteśmy my wszyscy niezależnie od tego, czy jesteśmy tego godni, czy nie. Ale zbliża się koniec świata naszej cywilizacji, widać, że nie tylko klimatyczny - przyznała Środa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wiele głosów poparcia dla Adama Bodnara

Rzecznika Praw Obywatelskich poparła nie tylko prof. Środa, ale także wiele innych znanych osób ze świata polityki i nauki. Do głosów wsparcia dołączyły m.in. były szef MSWiA Bartłomiej Sienkiewicz, prawniczka prof. Monika Płatek, Marcin Kierwiński z PO, czy dziennikarz Tomasz Lis. Ponadto, inicjatywa "Akcja Demokracja" rozpoczęła zbieranie podpisów pod petycją, w obronie obecnego RPO. Do tej pory zebrano ponad 50 tysięcy podpisów ze 100 tys. wymaganych.

  1. Danuta Wałęsa w dniu ślubu z Lechem wyglądała jak milion dolarów! Ujawniono ich zdjęcie ślubne. Nie poznacie prezydenta! 
  2. Agata Duda przeszłą samą siebie. Jak udało jej się ukrywać to przed całą Polską? To się po prostu nie mieści w głowie, będziecie w szoku!
  3. Jest oficjalne oświadczenie prawników ws. inf o rozwodzie Kate i Williama
  4. Była gwiazdą polskiego "Mam talent" teraz gra w ostrych filmach dla dorosłych. Szokujące nagrania w sieci
  5. Rodzinny koszmar, ich mama nie żyje. Katarzyna Dowbor ledwo powstrzymała łzy
  6. Smutne doniesienia o polskich sześcioraczkach. Jedno podpięte do respiratora, z dwójką kolejnych też nie jest najlepiej
  7. Wstrząsające słowa matki na pogrzebie Kristiny. Jedna z kobiet straciła przytomność na ceremonii

Źródło: Polityczek

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu