Andruszkiewicz zapamięta to na długo. Przypadkowo zmieszał Patryka Jakiego z błotem

Andruszkiewicz zapamięta to na długo. Przypadkowo zmieszał Patryka Jakiego z błotem

Adam Andruszkiewicz jest posłem, który do Sejmu dostał się z list ugrupowania Kukiz'15, jednak od pewnego czasu należy do koła Wolni i Solidarni Kornela Morawieckiego. Otwarcie wspiera działalność obozu rządzącego, zaliczył jednak ostatnio fundamentalną wpadkę.

Adam Andruszkiewicz na początku swojej przygody z Sejmem wielokrotnie atakował PiS, jednak od pewnego czasu intensywnie go wspiera. Teraz wziął na warsztat głośną sprawę z piątku, kiedy Sejm przegłosował specustawę o Centralnym Porcie Komunikacyjnym. Przy tej okazji poseł zwrócił uwagę na to, że kandydat PO na prezydenta stolicy Rafał Trzaskowski intensywnie krytykuje pomysł CPK. Jego zdaniem krytyka ta wynika ze wspierania kampanii wyborczej Trzaskowskiego przez Niemcy.

Adam Andruszkiewicz atakuje Trzaskowskiego...

Poseł WiS zwrócił uwagę na to, że Rafał Trzaskowski współpracuje z niemiecką Fundacją Konrada Adenauera. Jego zdaniem walka z Centralnym Portem Komunikacyjnym wynika z interesów Niemiec, dla których powstanie CPK miałoby być powodem do strat tego kraju. - Rafał Trzaskowski, któremu niemiecka fundacja Adenauera współorganizuje spotkania, zwalcza projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego - budowa CPK może przesunąć centrum logistyczne Europy w kierunku Polski - na czym straci kraj, który finansuje Fundację Adenauera. Wszystko jasne? - napisał na Twitterze Andruszkiewicz. Fundacja Adenauera faktycznie jest organizacją polityczną związaną z dominującą w niemieckiej polityce partią CDU. Jego argument zatem mógłby może nawet mieć rację bytu. Gdyby nie jeden fakt, na który zwrócili uwagę internauci.

...i przypadkiem trafia w Jakiego

Tak się bowiem składa, że niemiecka fundacja współpracuje z wieloma osobami z różnych stron politycznych i niezwiązanych z polityką. Wśród nich znajduje się między innymi także... Patryk Jaki. Wytknięto to Andruszkiewiczowi w odpowiedzi na jego tweeta. Okazuje się, że w ramach programu "Lider Samorządu", organizowanego przez Fundację, Patryk Jaki został przez nią nagrodzony. Jeśli zatem obaj kandydaci mają związki z Fundacją Adenauera, dlaczego fakt tej współpracy miałby oznaczać pracę na rzecz interesów Niemiec? Tego poseł Adam Andruszkiewicz nie potrafił już wyjaśnić. Warto przy okazji nadmienić, że w sprawie CPK Patryk Jaki dotąd nie zabrał głosu. Kwestia przeniesienia głównego polskiego lotniska z Warszawy do miejscowości oddalonej od niej o prawie 40 km jest niezwykle kontrowersyjna. Obok licznych argumentów zwolenników CPK pojawiają się kontrargumenty zwłaszcza właśnie Warszawiaków, dotyczące utraty miejsc pracy i prestiżu stolicy. Podczas głosowania w Sejmie nad ustawą o CPK Patryk Jaki był... nieobecny. Nie wiadomo zatem, jakie jest jego zdanie na ten temat. Adam Andruszkiewicz fot. twitter.com/jozefmoneta
Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.
WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Patryk Jaki wściekły na znak drogowy. "Zlikwiduję je!"
  2. Wojna w PO! Trzaskowskiego atakuje sojusznik
  3. Szef PKW oficjalnie: Trzaskowski i Jaki złamali kodeks wyborczy
Następny artykuł