Czy to żart?! Kontrowersyjny narodowiec wchodzi do rządu PiS
Mikołaj Pilecki - 30 Grudnia 2018

Czy to żart?! Kontrowersyjny narodowiec wchodzi do rządu PiS

Adam Andruszkiewicz, poseł ugrupowania Wolni i Solidarni według nieoficjalnych wiadomości otrzyma stanowisko wiceministra. Wiadomość tę podało Centrum Analityczne Polityka Insight. Na ten moment brak oficjalnego potwierdzenia tej informacji ze strony rządowej.

Adam Andruszkiewicz wszedł do Sejmu VIII kadencji jako przedstawiciel Ruchu Narodowego w ramach Kukiz'15. Po dwóch latach odszedł jednak do koła Wolni i Solidarni, któremu przewodzi ojciec Prezesa Rady Ministrów Kornel Morawiecki. Pochodzący z Grajewa w województwie podlaskim polityk deklaruje siebie jako narodowca, a w latach 2015-2016 był nawet prezesem Młodzieży Wszechpolskiej (warto przypomnieć, że stanowisko to piastował w przeszłości także Roman Giertych). Andruszkiewicz dał się poznać jako gorliwy krytyk Unii Europejskiej i zwolennik solidaryzmu. W debacie w Sejmie często popiera Prawo i Sprawiedliwość, co może zaowocować już niedługo jego wejściem do rządu. Czy kontrowersyjny narodowiec zostanie wiceministrem?

Adam Andruszkiewicz otrzyma ministerialne stanowisko?

Jak podano dziś nieoficjalnie, Andruszkiewicz ma zostać wiceszefem Ministerstwa Cyfryzacji. Na stanowisku tym zastąpić ma więc Karola Okońskiego. Są to jednak informacje nadal oficjalnie niepotwierdzone, a ich źródło pozostaje nieznane. Byłaby to jednak niezmiernie ciekawa decyzja ze strony Prawa i Sprawiedliwości. Być może w obliczu nadchodzących wyborów Jarosław Kaczyński potrzebuje ponownie zwrócić ku swojej partii środowiska narodowe, które nie mają szans na własną, silną reprezentację w Sejmie czy Parlamencie Europejskim.Obrazy PikioZOBACZ TAKŻE:
  1. Minister PiS przypadkiem ujawnił kłamstwo swojej partii! Chodzi o wybory
  2. Jarosław Kaczyński doświadczył w życiu wielu tragedii. Te są szczególnie bliskie jego sercu
  3. Co teraz zrobi Andrzej Duda? Cała Polska wstrzymała oddech
  4. Kim jest mąż Edyty Herbuś? Można się zdziwić
  5. Z kim ma dziecko Omenaa Mensaah? To jak wygląda i nazywa się jej syn, to dla wielu zaskoczenie
500+500 plus nie jest przyznawane równomiernie. W tych rejonach większość dzieci go nie dostajeCzytaj dalej
źródło: Twitter.com/Polityka Insight
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News